ORSZAK TRZECH KRÓLI

     W poniedziałek 6 stycznia 2020 r. w Święto Objawienia Pańskiego, już po raz kolejny mieszkańcy naszej Gminy, w tym społeczność Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi nad Wisłą,  uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli.

     Tego dnia mieszkańcy Czerwińska oraz okolicznych miejscowości zgromadzili się przy Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły,  by wspólnie z trzema Mędrcami z Dalekiego Wschodu  o godzinie 10.00 wyruszyć w poszukiwaniu Stajenki i Dzieciątka Jezus.

     Tradycją czerwińskich orszaków jest to, że w rolę królów wcielają się miejscowi rolnicy, którzy rumaki oraz wielbłądy zamieniają na konie mechaniczne. Król Azji -  Melchior prowadził orszak zielony, król Afryki-  Baltazar dowodził orszakiem niebieskim,  a za królem Europy podążał orszak czerwony.

    W tym roku zmieniona została trasa orszaku, która rozpoczęła się przemarszem po ulicy Władysława Jagiełły. Finał jak zawsze miał miejsce przed klasztorem, gdzie uczestniczy orszaku, w rytm taktów Poloneza, wkroczyli do Bazyliki ZNMP.

     Po złożeniu hołdu przez Trzech Króli Świętej Rodzinie, o godzinie 12.00 odbyła się uroczysta Msza Święta celebrowana przez księdza proboszcza Łukasza Mastalerza.

     Po Mszy Św. w ogrodach klasztornych na uczestników uroczystości czekał ciepły posiłek, gorące napoje oraz słodki poczęstunek przygotowany przez parafian oraz nasz Urząd Gminy.

    Do wspólnego świętowania zaprosiła Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Czerwińsku nad Wisłą. W gronie partnerów znalazły się czerwińskie szkoły: Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi oraz Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły , Gmina Czerwińsk nad Wisłą oraz Ochotnicze
Straże Pożarne z Czerwińska i Raszewa.