Statystyki

  • Odwiedziło nas: 23479
  • Do końca roku: 345 dni
  • Do wakacji: 157 dni

DO BETLEJEM NIE JEST DALEKO...

      W przeddzień zimowej przerwy Koło Teatralne pod kierunkiem p. Anny Nowakowskiej i księdza Akacjusza Cybulskiego przygotowało niekonwencjonalne w swej formie misterium bożonarodzeniowe połączone ze świątecznym wydaniem Szansy na sukces.

       Na rozświetlonej blaskiem świec scenie widzowie zobaczyli stajenkę betlejemską z czuwającą Maryją, ale i mieszkanie współczesnej zabieganej rodziny, w której nie ma czasu na miłość i przyjęcie Bożego Syna. Liryczne komentarze, fragmenty Pisma świętego, najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki – wszystko po to, by każdy przeżył chwilę głębokiej refleksji, zatrzymał się w pędzie codzienności i pomyślał o sobie, o człowieku będącym tuż obok, na wyciągnięcie ręki i na odległość szeptu i o rodzącym się Bogu.

     „Szansowe” wykonania kolęd zmniejszyły dystans pomiędzy aktorami i widownią, pozwoliły by każdy – wchodząc z zaskoczenia na scenę - poczuł się współtwórcąspektaklu i członkiem naszej wielkiej szkolnej rodziny. Towarzyszyły im nieskrywane emocje i uśmiechy na twarzach kolejnych wykonawców. Tego dnia wszyscy byliśmy zwycięzcami…

     Na szkolnej scenie wystąpili: Natalia Wróblewska – Maryja, Mateusz Miklewicz – Jezus, Maja Kutateladze i Daniel Jankowski – Głosy zza sceny, Wiktoria Krajewska – Matka, Łukasz Dzierżanowski – Ojciec, Zuzanna Wiśniewska – Dziecko, Majka Chrobocińska – Anioł, Marta Biernat, Karolina Grankowska, Kamila Buks, Julia Murawska – Recytatorzy. Oprawę muzyczną zapewniły dziewczęta: Dominika Dzerżanowska, Karolina Grankowska, Julia Murawska, Majka Chrobocińska, Anita Bartołowicz, Zuzanna Wiśniewska i Kinga Józwiak.

   Zwieńczeniem wigilijnego spotkania była wspólna modlitwa i poświęcenie opłatków, którymi dzieliliśmy się w klasach. Życzenia do całej szkolnej społeczności popłynęły od Pani Dyrektor Renaty Kozakiewicz i Samorządu Uczniowskiego. By w tę noc nie było samotnych, by każdy z każdym dzielił się sercem, by ktoś komuś przebaczył, ktoś zamknięte drzwi otworzył…