2019/2020 - strona_zs_czerwinsk

Idź do spisu treści

Menu główne

2019/2020

Z ŻYCIA SZKOŁY

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

        Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w niecodzienny sposób zainaugurował  2 września 2019 nowy rok szkolny 2019/2020. W uroczystości wzięli udział wyjątkowi goście reprezentanci pokolenia, które doświadczyło II wojny światowej.  Ich obecność  na rozpoczęciu roku szkolnego miała  charakter symbolicznego   dokończenia przerwanego, przez wybuch II wojny światowej w 1939 roku, marszu do ówczesnej szkoły. Dźwięk dzwonka tego dnia usłyszeli: p. Maria Durda, p. Barbara Głowacka, p. Stanisława Gwiazda, p. Hanna i Józef Boguś, p. Bożena i Stanisław Ziemkiewicz, p. Zygmunt Trzeciak oraz p. Szczepan Trzeciak.
       W tym  wyjątkowym dniu byli z nami również: p. Dariusz Żelasko
przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego, p. Maria Damięcka była pani skarbnik powiatu, p. Hieronim Zaczek radny Rady Gminy w Czerwińsku nad Wisłą, podinspektor Grzegorz Osiński w zastępstwie za komendanta powiatowego Policji w Płońsku inspektora Jarosława Brzozowskiego, ks. Łukasz Mastalerz proboszcz parafii ZNMP w Czerwińsku nad Wisłą, p. Jolanta Łukasiak Malicka prezes Vistula Bank Spółdzielczy w Wyszogrodzie oraz pracodawcy współpracujący z placówką. Szczególnie ciepło Dyrektor p. Renata Kozakiewicz powitała uczniów klas pierwszych, dla których inauguracja jest pierwszą uroczystością w murach tej szkoły. W swym wystąpieniu podkreśliła również, że  data - 1 września posiada  tragiczny wydźwięk i powinniśmy podziękować Bogu, że dzisiaj możemy bez obaw przyjść do szkoły i usiąść w szkolnych ławkach.
       Dyrektor przywitała również nowo zatrudnionych nauczycieli, którzy  zasilą skład grona pedagogicznego w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi: p. Ewę Bombałę oraz Macieja  Zombierta
nauczycieli j. angielskiego, p. Agnieszkę Wiśniewską nauczycielkę biologii, p. Justynę Grabowską specjalistkę od przedmiotów zawodowych oraz katechetów: ks. Akacjusza Cybulskiego i p. Teresę Pietrzak.
  Program uroczystości korespondował z ogólnopolską akcją pt. „Przerwany marsz”, który obfitował we wspomnienia Polskich Dzieci Wojny, które młodzież mogła usłyszeć na żywo.
          


Święto Kwiatów w Skierniewicach

     Tradycyjnie, jak co roku nasza szkoła brała udział w tegorocznym - już 42 skierniewickim Święcie Kwiatów Owoców i Warzyw. Oficjalne otwarcie odbyło się 14 września. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili piękną wystawę w Instytucie Ogrodnictwa oraz brali udział w warsztatach pokazowych. Piękna pogoda tego dnia pozwoliła delektować się urokiem kwiatów, które wycieczkowicze w dużych ilościach zakupili do swoich ogrodów.

AGRO SHOW

     AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z nowościami, jakie oferują krajowi i zagraniczni producenci maszyn rolniczych a także przedstawiciele wszystkich światowych marek. Na wystawie obecni byli również producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin oraz producenci wyposażenia budynków inwentarskich i innych branż związanych z rolnictwem. Uczniów ZS im. Królowej Jadwigi nie mogło zabraknąć. Jak co roku pod opieką p. Doroty Kłoszewskiej oraz p. Mariusza Szczepka uczniowie mogli obejrzeć nowoczesny park maszynowy oraz pokaz pracy maszyn w polu.


Stypendium Starosty Płońskiego

   W miniony czwartek (26 września)  zostały wręczone stypendia Starosty Płońskiego wybitnie uzdolnionej młodzieży z terenu naszego powiatu.  W tym roku wyróżniono 71 osób, a  wśród nich znalazł się Łukasz Witkowski uczeń IV klasy Technikum Agrobiznesu w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą. Łukasz jest finalistą  XXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, która miała miejsce 22 października ubiegłego roku,  a stypendium stanowi zwieńczenie jego  niekwestionowanego sukcesu.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć.


Spektakl "Dziady cz. III"

    W piątek 27 września gościliśmy w murach naszej szkoły aktorów z Teatru Forma, którzy przybyli do nas z Białegostoku, by zaprezentować wyreżyserowany przez siebie spektakl Dziady” III cz.  Został przygotowany z myślą o młodych ludziach, którzy uważają utwór za trudny i niezrozumiały, dlatego to  przedstawienie  zawierało w sobie dużo sugestywnych scenograficznych obrazów i ciekawych form lalkowych, co nie zubożyło  sensów zawartych w dramacie, ponieważ wszystkie najważniejsze wątki utworu zostały pokazane i zinterpretowane oraz poukładane chronologicznie według oryginału. Aktorom nie tylko przyświecała myśl przybliżenia treści tego wybitnego romantycznego dzieła, lecz także spojrzenie na nie z perspektywy  samych bohaterów -  ich dylematów, wątpliwości, marzeń i ambicji. Widzowie spektaklu zostali sprowokowani wreszcie do udzielenia odpowiedzi na pytanie: Czy ja mógłbym być jak Konrad?


Dzień Chłopaka

    2 października na długo zapadnie w pamięci, zwłaszcza męskiej części społeczności  Zespołu Szkół w Czerwińsku, a to za sprawą dziewcząt z klasy  I TLP: Kingi Józwiak, Zuzanny Wiśniewskiej,  Mai Chrobocińskiej  oraz specjalistów od efektów dźwiękowych: Kamila Karolaka i Rafała Żuławnika, którzy pod opieką p. Agnieszki Bąkowskiej Krucz, przygotowali niebanalną oprawę artystyczną Dnia Chłopaka. Uczennice ustawiły przed chłopcami, których wyłoniono spośród publiczności, bardzo wysoko poprzeczkę, bowiem zadania, jakie mieli wykonać wymagały nie tylko umiejętności manualnych, np. wiązanie krawata, czy zaplecenie warkocza, lecz także zdolności artystycznych, jak wykonanie swego autoportretu. Starania chłopców oceniało jury w składzie: p. Renata Kozakiewicz, p. Ewa Bombała oraz p. Bogumiła Wolska- Grudna. Po burzliwych obradach jednogłośnie ogłoszono, iż laur najfajniejszego chłopaka trafia do Szymona Gmurczyka. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Kamil Kołecki oraz Mateusz Miklewicz. Oprócz bukietu najserdeczniejszych życzeń chłopcy otrzymali upominki w postaci słodkiego co nieco. Dyplomy i serdeczne pozdrowienia od wszystkich kobiet trafiły również na ręce Panów z grona pedagogicznego.


Biegi Przełajowe w Płońsku

    W dniu 2 października 2019 r. w Płońsku nad doliną Płonki odbył się finał powiatowy w indywidualnych biegach przełajowych. Nasza szkoła wystawiła reprezentację męską oraz żeńską. Nasi uczniowie godnie reprezentowali swoją szkołę. W kategorii szkół średnich biegi rozdzielone były na roczniki 2001-2002 oraz 2003-2004. Dziewczęta startowały na dystansie 800 m, natomiast chłopcy 1000 m. Wśród dziewcząt (kat. 2003/2004) najwyżej uplasowała się Dominika Dzierżanowska (29 miejsce). W kategorii chłopców (rocznik 2003/2004) Piotr Januszewski zakończył bieg na 6 pozycji, a Jakub Łęcki na 10 pozycji. W starszej kategorii wiekowej (2001/2002)  9 miejsce uzyskał Przemek Krzemiński. Trójka naszych biegaczy dzięki wysokim pozycjom awansowała na zawody rejonowe w Ciechanowie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na wiosnę w Ciechanowie.  


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego