2018/2019 II semestr - strona_zs_czerwinsk

Idź do spisu treści

Menu główne

2018/2019 II semestr

Z ŻYCIA SZKOŁY

"Finał Powiatowy - Siatkówka Dziewcząt"

W dniu 8 stycznia 2019 roku w Płońsku reprezentacja dziewcząt naszej szkoły brała udział w finale powiatowego turnieju piłki siatkowej. Nasza drużyna zmierzyła się z drużynami ZS nr 1 Płońsk oraz ZS nr 2 Płońsk. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Pierwszym przeciwnikiem w drodze losowania była drużyna ZS nr 2. Niestety musieliśmy uznać wyższość naszych rywalek ulegając 0:2. W meczu z drużyną ZS nr 1 również zwycięstwo odniosła drużyna z Płońska 2:0. W spotkaniu o pierwsze miejsce drużyna ZS nr 2 wygrała z ZS nr 1 2:0. Ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce w powiecie. Turniej ten był dla naszej drużyny możliwością sprawdzenia się na tle silniejszych rywalek oraz pożyteczną lekcją siatkówki. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Wiktoria Horo, Natalia Mrowicka, Kamila Buks, Amelia Tomczyk, Patrycja Ziemkiewicz, Natalia Wiśniewska, Joanna Szczepańska. Opiekunem drużyny był pan Łukasz Romatowski.

"Finał Powiatowy - Siatkówka Chłopców"

W dniu 11 stycznia 2019 roku w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku rozegrano Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców szkół średnich. Udział w zawodach wzięły następujące drużyny : I Liceum Ogólnokształcące  w Płońsku,  ZS nr 2 Płońsk, ZS nr 1 Płońsk oraz reprezentacja naszej szkoły. Nasza drużyna rozpoczęła od pojedynku z drużyną  LO Płońsk, który niestety przegraliśmy 0:2 . W drugim meczu przyszło nam stanąć w szranki z drużyną ZS nr 2 Płońsk. Niestety i tym razem musieliśmy uznać wyższość naszych rywali 0:2. Ostatnim rywalem w turnieju była drużyna ZS nr 1 Płońsk. Pierwszego seta zwyciężyli nasi rywale, ale w drugim secie za sprawą Piotrka Wojciechowskiego i jego fenomenalnej zagrywki udało się nam odskoczyć na pięć punktów i wyrównać stan meczu na 1:1. Mimo ambitnej i walecznej postawy całej naszej drużyny w tie-breaku ostatecznie musieliśmy uznać wyższość rywali przegrywając w samej końcówce w punktach 13:15, a w całym meczu 1:2. Ostatecznie w roku szkolnym 2018/2019 reprezentacja chłopców w siatkówce została sklasyfikowana na IV miejscu w powiecie.
Kadra ZS Czerwińsk : : Dawid Januszewski, Piotr Wojciechowski, Jakub Piekut, Robert Fabiański, Kacper Drożyński, Michał Mazur  Marek Szparadowski, Tomasz Jeznach, Paweł Wróblewski, Przemysław Wróblewski, Szymon Krysiak, Wijata Bartosz. Opiekunowie: pan Piotr Ziemkiewicz oraz pan Łukasz Romatowski.

"Studniówka 2019"

W dniu 26 stycznia 2019 roku 35 maturzystów  z dwóch klas IV Technikum Agrobiznesu  i III Liceum Ogólnokształcącego  o  profilu policyjnym  taktem poloneza  rozpoczęli bal studniówkowy, który odbył się w sali weselnej  „Siódme Niebo”.
    Oficjalnego otwarcia tradycyjnie dokonała dyrektor Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą p. Renata Kozakiewicz , która nie szczędziła miłych i krzepiących serca słów pod adresem maturzystów. Bukiety najpiękniejszych życzeń uczniowie otrzymali od przybyłych gości: Wójta Gminy Czerwińsk nad Wisłą – p. Marcina Gortata,  Prezes  Vistula  Bank Spółdzielczy - p. Jolanty Łukasiak – Malickiej, przewodniczącej Rady Rodziców – p. Edyty Witkowskiej, katechety-ks. Jacka Wilczyńskiego.
Część oficjalna balu przepełniona była serdecznościami, wspomnieniami i wzruszeniami, zwłaszcza kiedy maturzyści składali podziękowania dyrektorom-p. Renacie Kozakiewicz i p. Eleonorze Krysiak – za stworzenie dogodnych warunków do nauki oraz wychowawczyniom: p. Agnieszce Bąkowskiej- Krucz, p. Dorocie Kłoszewskiej  oraz p. Iwonie Szajewskiej.
Po części oficjalnej którą poprowadzili maturzyści: Wiktoria Lewandowska oraz Szymon Biernat, uczniowie tradycyjnie zatańczyli poloneza, a następnie zaprezentowali część artystyczną.
 Młodzież  nie zapomniała o podziękowaniach dla p. Łukasza Romatowskiego i p. Piotra Ziemkiewicza, którzy  przygotowali  układ choreograficzny poloneza.
  Bal do białego rana uświetnił swą muzyką DJ Jarek.

"Szkolne Walentynki"

 14 lutego to miły dzień dla każdego z nas, dzień uśmiechów, ciepłych słów i gestów, po prostu dzień zakochanych. Święto obchodzone jest w wielu krajach na świecie, również w Polsce, a więc i w naszej szkole. Jak świętowaliśmy? Przez cały dzień działała poczta walentynkowa: uczniowie wysyłali listy zawierające wyznania miłosne.
  Uczniowie wszystkich klas Zespołu Szkół w Czerwińsku pod opieką nauczycielki Agnieszki Bąkowskiej-Krucz przygotowali apel z tej okazji. Nie zabrakło wierszy i piosenek o tematyce miłosnej a także randki w ciemno.

"Konferencja Przedmiotowa w MODR w Poświetnem"

Już po raz kolejny młodzież dwóch klas: I TA i III TA z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą z inicjatywy pani Doroty Kłoszewskiej  wzięła udział w konferencji w MODR w Poświętnem  na temat „Prawidłowa uprawa rzepaku ozimego”. W bogatej ofercie znalazły się takie zagadnienia jak optymalizacja uprawy rzepaku ozimego, jego ochrona preparatami firmy Syngenta oraz innych wiodących firm zajmujących się produkcją wysokiej jakości środków ochrony roślin.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego