2018/2019 II semestr - strona_zs_czerwinsk

Idź do spisu treści

Menu główne

2018/2019 II semestr

Z ŻYCIA SZKOŁY

"Finał Powiatowy - Siatkówka Dziewcząt"

W dniu 8 stycznia 2019 roku w Płońsku reprezentacja dziewcząt naszej szkoły brała udział w finale powiatowego turnieju piłki siatkowej. Nasza drużyna zmierzyła się z drużynami ZS nr 1 Płońsk oraz ZS nr 2 Płońsk. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Pierwszym przeciwnikiem w drodze losowania była drużyna ZS nr 2. Niestety musieliśmy uznać wyższość naszych rywalek ulegając 0:2. W meczu z drużyną ZS nr 1 również zwycięstwo odniosła drużyna z Płońska 2:0. W spotkaniu o pierwsze miejsce drużyna ZS nr 2 wygrała z ZS nr 1 2:0. Ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce w powiecie. Turniej ten był dla naszej drużyny możliwością sprawdzenia się na tle silniejszych rywalek oraz pożyteczną lekcją siatkówki. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Wiktoria Horo, Natalia Mrowicka, Kamila Buks, Amelia Tomczyk, Patrycja Ziemkiewicz, Natalia Wiśniewska, Joanna Szczepańska. Opiekunem drużyny był pan Łukasz Romatowski.

"Finał Powiatowy - Siatkówka Chłopców"

W dniu 11 stycznia 2019 roku w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku rozegrano Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców szkół średnich. Udział w zawodach wzięły następujące drużyny : I Liceum Ogólnokształcące  w Płońsku,  ZS nr 2 Płońsk, ZS nr 1 Płońsk oraz reprezentacja naszej szkoły. Nasza drużyna rozpoczęła od pojedynku z drużyną  LO Płońsk, który niestety przegraliśmy 0:2 . W drugim meczu przyszło nam stanąć w szranki z drużyną ZS nr 2 Płońsk. Niestety i tym razem musieliśmy uznać wyższość naszych rywali 0:2. Ostatnim rywalem w turnieju była drużyna ZS nr 1 Płońsk. Pierwszego seta zwyciężyli nasi rywale, ale w drugim secie za sprawą Piotrka Wojciechowskiego i jego fenomenalnej zagrywki udało się nam odskoczyć na pięć punktów i wyrównać stan meczu na 1:1. Mimo ambitnej i walecznej postawy całej naszej drużyny w tie-breaku ostatecznie musieliśmy uznać wyższość rywali przegrywając w samej końcówce w punktach 13:15, a w całym meczu 1:2. Ostatecznie w roku szkolnym 2018/2019 reprezentacja chłopców w siatkówce została sklasyfikowana na IV miejscu w powiecie.
Kadra ZS Czerwińsk : : Dawid Januszewski, Piotr Wojciechowski, Jakub Piekut, Robert Fabiański, Kacper Drożyński, Michał Mazur  Marek Szparadowski, Tomasz Jeznach, Paweł Wróblewski, Przemysław Wróblewski, Szymon Krysiak, Wijata Bartosz. Opiekunowie: pan Piotr Ziemkiewicz oraz pan Łukasz Romatowski.

"Studniówka 2019"

W dniu 26 stycznia 2019 roku 35 maturzystów  z dwóch klas IV Technikum Agrobiznesu  i III Liceum Ogólnokształcącego  o  profilu policyjnym  taktem poloneza  rozpoczęli bal studniówkowy, który odbył się w sali weselnej  „Siódme Niebo”.
    Oficjalnego otwarcia tradycyjnie dokonała dyrektor Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą p. Renata Kozakiewicz , która nie szczędziła miłych i krzepiących serca słów pod adresem maturzystów. Bukiety najpiękniejszych życzeń uczniowie otrzymali od przybyłych gości: Wójta Gminy Czerwińsk nad Wisłą – p. Marcina Gortata,  Prezes  Vistula  Bank Spółdzielczy - p. Jolanty Łukasiak – Malickiej, przewodniczącej Rady Rodziców – p. Edyty Witkowskiej, katechety-ks. Jacka Wilczyńskiego.
Część oficjalna balu przepełniona była serdecznościami, wspomnieniami i wzruszeniami, zwłaszcza kiedy maturzyści składali podziękowania dyrektorom-p. Renacie Kozakiewicz i p. Eleonorze Krysiak – za stworzenie dogodnych warunków do nauki oraz wychowawczyniom: p. Agnieszce Bąkowskiej- Krucz, p. Dorocie Kłoszewskiej  oraz p. Iwonie Szajewskiej.
Po części oficjalnej którą poprowadzili maturzyści: Wiktoria Lewandowska oraz Szymon Biernat, uczniowie tradycyjnie zatańczyli poloneza, a następnie zaprezentowali część artystyczną.
 Młodzież  nie zapomniała o podziękowaniach dla p. Łukasza Romatowskiego i p. Piotra Ziemkiewicza, którzy  przygotowali  układ choreograficzny poloneza.
  Bal do białego rana uświetnił swą muzyką DJ Jarek.

"Szkolne Walentynki"

 14 lutego to miły dzień dla każdego z nas, dzień uśmiechów, ciepłych słów i gestów, po prostu dzień zakochanych. Święto obchodzone jest w wielu krajach na świecie, również w Polsce, a więc i w naszej szkole. Jak świętowaliśmy? Przez cały dzień działała poczta walentynkowa: uczniowie wysyłali listy zawierające wyznania miłosne.
  Uczniowie wszystkich klas Zespołu Szkół w Czerwińsku pod opieką nauczycielki Agnieszki Bąkowskiej-Krucz przygotowali apel z tej okazji. Nie zabrakło wierszy i piosenek o tematyce miłosnej a także randki w ciemno.

"Konferencja Przedmiotowa w MODR w Poświetnem"

Już po raz kolejny młodzież dwóch klas: I TA i III TA z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą z inicjatywy pani Doroty Kłoszewskiej  wzięła udział w konferencji w MODR w Poświętnem  na temat „Prawidłowa uprawa rzepaku ozimego”. W bogatej ofercie znalazły się takie zagadnienia jak optymalizacja uprawy rzepaku ozimego, jego ochrona preparatami firmy Syngenta oraz innych wiodących firm zajmujących się produkcją wysokiej jakości środków ochrony roślin.

"Kadeci na VI Charytatywnym Balu Oficerskim Policji"

16 lutego 2019 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się Szósty Charytatywny Bal Oficerski Policji. Dochód w całości zostanie przekazany na wsparcie działalności Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
W organizację tego przedsięwzięcia włączyli się także uczniowie kadeci z klasy pierwszej o profilu policyjnym w mundurach historycznych przedwojennej Policji Państwowej.
Szkołę reprezentowały: Marta Biernat i Amelia Tomczyk, które  udały się do Warszawy pod opieką podinsp. Grzegorza Osińskiego z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku - nauczyciela szkoły.
Nasi uczniowie wspólnie z kadetami z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku tworzyli posterunek honorowy witający gości Balu.   
Dla kadetów było to wielkie przeżycie i nowe doświadczenie.
Za udział i reprezentowanie naszej szkoły w tak szczytnym przedsięwzięciu, podziękował  Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i podinsp. Zbigniew Bartosiak Naczelnik Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego Gabinetu Komendanta Głównego Policji, który także występował w mundurze historycznym.  
   
(Szczegó
ły dot. Balu na stronie policja.pl)

"Wybieram Wybory"

Dnia 26.02.19 r. w naszej szkole przeprowadzony został I etap ogólnopolskiego konkursu o prawie wyborczym pt. „Wybieram Wybory”. Uczniowie klasy 3 TA Adam Zajączkowski, Mariusz Pawlak, Łukasz Witkowski, 3 LO Arkadiusz Kuczera oraz 2 TL Kamila Buks i Kamil Choro zmierzyli się z bardzo wymagającym testem, który sprawdził ich wiedzę z zakresu Kodeksu Wyborczego. Konkurs „Wybieram Wybory” co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży szkół ponadgimnazjlanych. Pozostaje nam trzymać kciuki za naszych uczniów.

"Wycieczka przedmiotowa do ILS Sp. z o.o. w Zakroczymiu"

W piątek 22  lutego klasa II Technikum Logistyki pod opieką pani Izabeli Krasińskiej i  pani Marty Stelmach w ramach zajęć praktycznych odwiedziła firmę ILS Sp. z o.o.  w Zakroczymiu.
Firma ILS Sp. z o.o. jest stabilnym  i niezawodny operatorem  logistycznym,  świadczącym  wyspecjalizowane usługi dla segmentu automotive. Uczniowie zwiedzili nowoczesne magazyny wysokiego składowania, w których wykorzystywany jest odpowiedni sprzęt i środki transportu wewnętrznego, a także nowoczesne technologie informatyczne. Młodzież zapoznała  się z  zakresem usług świadczonych przez tak wyspecjalizowane centrum dystrybucyjne:

- konfekcjonowanie, przepakowanie, co-packing,
- foliowanie, etykietowanie, metkowanie,
- logistyka zwrotów,
- analiza i zarządzanie łańcuchem dostaw, optymalizacja produktywności,
- cross-docking,
- transport krajowy i zagraniczny, just-in-time,
- zarządzanie opakowaniami.
Galeria.

"Wizyta maturzystów w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodakowskiej w Warszawie"

 W dniu 28lutego 2019r. klasa IV Technikum Agrobiznesu i III Liceum Ogólnokształcącego  pod opieką wychowawczyń : p. D.Kłoszewskiej, A. Bąkowskiej Krucz  odwiedzili siedzibę  Uczelni Techniczno Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.
Maturzyści zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną tej placówki.Uczniowie wzięli udział w  X Konferencji Kół Naukowych "Współczesne problemy nauk społecznych i logistyki", trzech wykładach: "Hazard?Nie , dziękuję.", "Zakazane pamiątki z egzotycznych podróży", "Rola i zadania psa w służbie celno-skarbowej",prezentacji technik kryminalistycznych.

"Żołnierze Wyklęci"

W dniu 04.03.19 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie klasy 1 TL - Kamila Buks, Wiktoria Horo, Marta Biernat, Amelka Tomczyk, Kinga Adamczyk, Wiktoria Krajewska, Karolina Grankowska, 3 LO - Arkadiusz Kuczera, pod przewodnictwem mgr. Przemysława Kotlarczyka zaprezentowali społeczności szkolnej występ artystyczny, dotyczący życia i walki żołnierzy wyklętych. W trakcie apelu nie zabrakło pięknej recytacji oraz melodyjnych piosenek wykonanych przez naszych uczniów. Nasza szpołeczność szkolna po raz kolejny udowodniła, że patriotyzm jest dla nich niezwykle istotny.
Galeria.

"Finał Powiatu w Piłce Ręcznej"

W dniu 6 marca 2019 roku na hali sportowej MCSiR w Płońsku odbył się finał powiatu w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju wzięły udział trzy drużyny: ZS nr 2 Płońsk, LO Płońsk oraz reprezentacja naszej szkoły. Po przybyciu wszystkich drużyn odbyło się losowanie kolejności rozgrywania meczów. Grano 2 x 12 minut systemem ,,każdy  z każdym''. W pierwszym meczu szczypiorniści naszej szkoły zmierzyli się z drużyną ZS nr 2 Płońsk. Od początku spotkania mecz był pod kontrolą naszych zawodników i bez większych problemów pokonaliśmy rywali 14:7. Dzięki dużej różnicy bramek w spotkaniu wystąpili wszyscy zawodnicy, a w końcówce nasz bramkarz Adam Kozakiewicz popisał się dwoma fantastycznymi interwencjami. W meczu numer dwa naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny z Płońska. Mecz był bardzo wyrównany oraz zacięty i dopiero w końcówce drużyna LO Płońsk odskoczyła rywalom wygrywając 13:10. W meczu numer trzy spotkały się więc drużyny, które walczyły o pierwsze miejsce w turnieju oraz awans na zawody rejonowe. Zespół LO Płońsk postawił nam bardzo trudne warunki i do przerwy to rywale prowadzili jedną bramką (4:3). W drugiej połowie nasi zawodnicy poprawili skuteczność rzutową, jednak gra toczyła się bramka za bramkę. Pod koniec spotkania więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy naszej drużyny, a zwłaszcza Jakub Jędrusiak, który rzucił bramki na wagę zwycięstwa. Mecz o pierwsze miejsce zakończył się wynikiem 10:8 i to nasza drużyna drugi rok z rzędu mogła cieszyć się z miana najlepszej drużyny w powiecie płońskim. Po zakończeniu rozgrywek wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Miejmy nadzieję, że zawody rejonowe wypadną również pomyślnie. Trzymajcie kciuki za naszą drużynę :)
Kadra ZS Czerwińsk:  Damian Januszewski, Robert Fabiański, Kacper Drożyński, Marek Szparadowski, Tomasz Jeznach,  Piotr Januszewski, Paweł Wróblewski, Wijata Bartosz, Adam Kozakiewicz, Dawid Januszewski, Piotr Wojciechowski, Jakub Piekut, Jakub Jędrusiak, Kamil Kołecki,
Opiekunowie: pan Piotr Ziemkiewicz oraz pan Łukasz Romatowski

"Dzień Kobiet w Wydaniu Mężczyzn"

„Jestem kobietą, wodą, ogniem, burzą…” to słowa najsłynniejszej polskiej piosenki śpiewanej przez Edytę Górniak, i to one właśnie stały się myślą przewodnią uroczystego spotkania z okazji dnia kobiet. Męska część grona pedagogicznego w składzie: p. Przemysław Kotlarczyk, p. Piotr Ziemkiewicz oraz p. Łukasz Romatowski wraz z uczniami klas: I Technikum Agrobiznesu, I i II Technikum Logistyki oraz III LO przygotowali bardzo interesujący program artystyczny przepełniony humorem, dedykowany dla płci pięknej. Tego dnia zapoznaliśmy się z najnowszymi trendami w modzie dla nauczycielek, a także odkryliśmy tajemnice skryte w imionach wszystkich pracownic Zespołu Szkół. Gratulujemy pomysłu na niekonwencjonalny pomysł celebrowania dzisiejszego święta.

"Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Mała Wieś - Stare Gałki."

„Tylko w polu biały krzyż nie pamięta już, kto pod nim śpi…”  te słowa znanej piosenki patriotycznej wyśpiewanej przez harcerzy jeszcze długo będą pobrzmiewały w uszach i sercach tych, którzy 16 marca zdecydowali się współtworzyć lokalną lekcję historii poświęconą żołnierzom niezłomnym.
Kolejny rok z rzędu w Małej Wsi
Starych Gałkach z inicjatywy pana Marcelego Szkopka, przy współpracy Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, mieszkańcy gmin: Mała Wieś, Bulkowo, Wyszogród i Czerwińsk uczcili pamięć bohaterów antykomunistycznego podziemia podczas uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, objętej patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. O randze i doniosłości tego wydarzenia świadczy obecność wielu zacnych gości, wśród których znaleźli się: wicemarszałek Senatu Adam Bielan, poseł do Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk, poseł na Sejm RP Maciej Małecki oraz Andrzej Stryjewski syn Wiktora Stryjewskiego.
Nasza szkoła na prośbę organizatorów również włączyła się w przygotowanie tego wydarzenia, delegując na uroczystości pododdział kadetów z klas III LO i I TL dowodzony przez starszą przodownik kadet prymus Wiktorię Lewandowską oraz czteroosobową grupę rekonstrukcji historycznej, którą tworzą: Kinga Adamczyk, Marta Biernat, Wiktoria Horo i Amelia Tomczyk. Tak powstała reprezentacja licząca w sumie 35 uczniów pozostających pod opieką pani dyrektor Renaty Kozakiewicz i nauczycielek p. Anny Nowakowskiej oraz p. Iwony Szymerskiej.
Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą odprawioną w intencji ojczyzny w kościele parafialnym w Małej Wsi, gdzie swoje poczty wystawiły szkoły i instytucje. O oprawę nabożeństwa zadbali strażacy, Wojska Obrony Terytorialnej, harcerze, klasy mundurowe i żeńska grupa rekonstrukcji historycznej Przedwojennej Policji Państwowej z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi oraz Ochotnicza Orkiestra Strażacka z Rębowa. Następnie, pod pomnikiem poświęconym ostatniej bitwie oddziału Narodowego Zjednoczenia Wojskowego dowodzonego przez Wiktora Stryjewskiego pseudonim „Cacko” , po odśpiewaniu hymnu państwowego, delegacje złożyły wiązanki biało
czerwonych kwiatów manifestując swą pamięć i szacunek wobec niezłomnych. Zwieńczeniem uroczystości było spotkanie w strażnicy w Starych Gałkach, gdzie po przemówieniach okolicznościowych i występach harcerzy Jarosław Wróblewski pracownik Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, autor książki Kwatera Ł. Wolność jest kuloodporna wygłosił wykład zatytułowany „Od Rakowieckiej do Łączki”.
Tak spędzona sobota to wyraz naszego patriotyzmu i obywatelskiej troski o kultywowanie pamięci o synach tej ziemi, którzy wolność uznali za najwyższą wartość.

"XXV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach"

15 marca pod opieką p. Magdaleny Gmurczyk Okrasy i p. Mariusza Szczepka 30 osobowa grupa młodzieży Technikum Agrobiznesu  z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej w Kielcach, które w tym roku obchodzą 25 lecie istnienia. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najnowsze ciągniki z wyposażeniem godnym XXI wieku, bogaty park maszynowy słowem wszystko, co potrzebne jest  dla małego, średniego i dużego gospodarstwa.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego