2018/2019 II semestr(2) - strona_zs_czerwinsk

Idź do spisu treści

Menu główne

2018/2019 II semestr(2)

Z ŻYCIA SZKOŁY
 

"Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2018-2019"

W środę, 19 czerwca zakończyliśmy zajęcia edukacyjne w roku szkolnym 2018/2019. Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, zmagań, sukcesów i porażek nadszedł czas podsumowań. O godz. 9:00 szkolna społeczność zgromadziła się w sali gimnastycznej, po czym wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn państwowy. Prowadzący uroczystość nauczyciele p. Iwona Szajewska i p. Łukasz Romatowski powitali przybyłych gości:
- radną powiatu płońskiego p. Annę Dumińską - Kierską,
- proboszcza parafii ZNMP w Czerwińsku ks. Łukasza Mastalerza,
- przedstawiciela Vistula Banku w Czerwińsku p. Marię Walczak,
- przewodniczącą Rady Rodziców p. Edytę Witkowską,
- dyrekcję szkoły p. Renatę Kozakiewicz i p. Eleonorę Krysiak, radę pedagogiczną oraz rodziców uczniów.
Następnie pani dyrektor dokonała podsumowania mijającego roku szkolnego , wyliczając szereg uczniowskich sukcesów, wspominając wydarzenia kulturalne i patriotyczne, w których jako szkoła braliśmy udział, przywołując w pamięci akcje charytatywne.  Gorące podziękowania za te aktywności popłynęły zarówno w stronę nauczycieli, jak i uczniów oraz ich rodziców.
Po przemówieniach dyrekcji i zaproszonych gości nadszedł czas na złożenie gratulacji tym, dla których mijający rok szkolny okazał się szczególnie pracowity, ale zaowocował świadectwem z wyróżnieniem. Z rąk pani dyrektor Renaty Kozakiewicz i pani wicedyrektor Eleonory Krysiak, w asyście wychowawców, nagrody odebrali:
- Łukasz Witkowski z klasy III Technikum Agrobiznesu za średnią ocen 5,29 (wychowawca p. Iwona Szajewska);
- Krystian Kamiński z klasy II Technikum Logistyki za średnią ocen 5,0 (wychowawca p. Bogumiła Wolska - Grudna);
- Kamil Choro (średnia 5,13), Kamila Buks (średnia 5,0) oraz Karolina Grankowska (średnia 4,77) z klasy I Technikum Logistyki (wychowawca p. Anna Nowakowska).  
Rodzice wymienionych wyżej uczniow otrzymali natomiast listy gratulacyjne, będące wyrazem uznania dla ich pracy wychowawczej.
Nagrody książkowe zostały również wręczone uczniom, których średnia na świadectwie promocyjnym wyniosła 4,0 i więcj. To zaszczytne grono stworzyli: Mariusz Pawlak, Gabriela Jankowska, Adam Zajączkowski, Klaudia Bartkowska - III TA; Michał Marciniak, Damian Żuławnik - II TA; Jakub Maciąga, Łukasz Fotek, Mateusz Piwowarski, Jakub Jędrusiak, Tobiasz Kilian, Kamil Jaśkowski - I TA; Kinga Zawisza, Daniel Jankowski, Maja Kutateladze, Emilia Pietranik - II TL; Mateusz Miklewicz, Paulina Krysa, Marta Biernat, Amelia Tomczyk, Kuba Kamiński, Kinga Adamczyk, Michał Mazur, Wiktoria Krajewska - I TL.
Nauczyciele wychowania fizycznego również dokonali podsumowania życia szkoły w aspekcie osiągnięć sportowych. Wielokrotne tytuły mistrzów powiatu są niewątpliwie ogromną chlubą dla nas wszystkich i promują szkołę w środowisku lokalnym. Z rąk p. Piotra Ziemkiewicza i p. Łukasza Romatowskiego dyplomy i statuetki odebrało siedemnastu uczniów mających na swoim koncie szczególne osiągnięcia sportowe: Kacper Drożyński, Robert Fabiański, Tomasz Jeznach, Piotr Januszewski, Kuba Kamiński, Jakub Jędrusiak, Przemysław Wróblewski, Jakub Maciąga, Łukasz Fotek, Damian Januszewski, Sebastian Szpakiewicz, Adam Kozakiewicz, Marek Szparadowski, Szymon Krysiak, Bartosz Wijata, Paweł Wróblewski.
Dzięki występowi uczennic z Koła Teatralnego: Karoliny Grankowskiej, Wiktorii Krajewskiej, Marty Biernat i Kamili Buks, przygotowanych przez p. Annę Nowakowską weszliśmy w poetycko - lirycznym nastroju w wakacyjny piękny czas relaksu, wojaży, odkywania nowych dróg... Wszystko po to, by po dwóch miesiącach wrócić w to samo miejsce, do tych samych ludzi i wspólnie zacząć pisać kolejny rozdział naszej szkolnej historii.
Galeria.

"Zakończenie Roku w Szkole Policealnej"

W dniach 17-18 czerwca słuchacze Szkoły Policealnej dla Dorosłych o profilu technik logistyk przystąpili do egzaminów zawodowych z  kwalifikacji  AU.32 - Organizacja transportU. Po egzaminie słuchacze otrzymali również świadectwa ukończenia szkoły i świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie o sygnaturze AU.22 - Obsługa magazynów. Pozostaje juz tylko życzyć, aby wyniki, które zostaną ogłoszone 31 sierpnia okazały się być sukcesem.

"Gala Finałowa Konkursu - Akademia Wiedzy o Mięsie"

W ramach projektu "Akademia wiedzy o mięsie od pola do stołu" finansowanego z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego i Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego uczniowie klas technikum agrobiznesu wraz z opiekunami: dyrektor panią Renatą Kozakiewicz, nauczycielem przedmiotów zawodowych panem Mariuszem Szczepkiem, który przygotował uczniów do konkursu i wychowawcą panią Iwoną Szajewską, gościli  w urokliwym Dworku Mościbrody koło Siedlec.  W zmagania finałowych nasi uczniowie wywalczyli III miejsce. Otrzymali nagrody i  podziękowania, a także wzięli udział w warsztatach kulinarnych, podczas, których w atmosferze dobrej zabawy przygotowali obiad, którego podstawę stanowiło mięso wołowe i mięso indycze. Podczas pikniku w ogrodach dworku młodzież poznała tajniki kulinarne podczas sporządzania potraw,  jak również miała okazję poznać kolegów z innych szkół biorących udział w konkursie. Uczniom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

"Powiatowy Finał Turniej Piłki Nożnej"

W dniu 27 maja 2019 r. na boisku sportowym ORLIK przy SP nr 3 w Płońsku rozegrano Finał Mistrzostw Powiatu  w piłce nożnej chłopców szkół średnich. Udział w zawodach wzięły najlepsze drużyny z powiatu płońskiego: I Liceum Ogólnokształcące w Płońsku, ZS nr 2 im. Leona Rutkowskiego  Płońsk, ZS Raciąż oraz reprezentacja naszej szkoły. Turniej rozpoczął się od pojedynku reprezentacji naszej szkoły z drużyną z Raciąża. Mecz bardzo dobrze rozpoczęła drużyna naszych rywali wychodząc na prowadzenie 1:0. Utrata bramki podziałała na nas mobilizująco,  ponieważ szybko udało się nam doprowadzić do remisu, a także wyjść na prowadzenie. Po bardzo ciekawym spotkaniu pokonaliśmy ZS Raciąż 3:1 W drugim meczu przyszło nam się zmierzyć z drużyną ZS nr 2 Płońsk. Rywale postawili nam bardzo trudne warunki. Walka trwała o każdą piłkę oraz każdy centymetr boiska. Mimo ciężkiego boju ostatecznie wygrywamy 2:1. Ostatnim rywalem była drużyna I LO z Płońska. Pomimo zmęczenia nasza drużyna od początku meczu atakowała bramkę rywala. Dopiero w drugiej połowie udało się nam wyjść na prowadzenie. Całe spotkanie zarówno jedna jak i druga drużyna atakowała bramkę rywala, zwieńczeniem czego była  bramka strzelona w samej końcówce przez Marka Szparadowskiego. Dzięki wygranej 2:0 nasza szkoła po raz pierwszy w historii została mistrzem powiatu i awansowała do finału rejonowego. Na pochwałę zasługują wszyscy nasi zawodnicy. Każdy z zawodników, który wchodził na boisko utrzymywał równie wysoki poziom sportowy co poprzednicy. Walka o awans do finału rejonowego trwała do ostatniego spotkania, w którym spotkały się drużyn ZS nr 2 oraz ZS Raciąż. Górą była drużyna z Płońska ( wygrana 3:2) i mimo takiej samej zdobyczy punktowej co LO Płońsk awansowała dalej mając więcej strzelonych bramek.Po zakończeniu rozgrywek wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.
Wyniki spotkań:
LO Płońsk - ZS Raciąż 2:0
ZS Czerwińsk - LO Płońsk 2:0
LO Płońsk - ZS nr 2 Płońsk 0:0
ZS Raciąż - ZS Czerwińsk 1:3
ZS Raciąż - ZS nr 2 Płońśk 2:3
ZS Czerwińsk - ZS nr 2 Płońsk 2:1

Klasyfikacja końcowa:
1 . ZS Czerwińsk
2. ZS nr 2 Płońsk
3. LO Płońsk
4. ZS Raciąż
Kadra ZS Czerwińsk :  Damian Januszewski, Robert Fabiański, Kacper Drożyński, Łukasz Fotek, Marek Szparadowski, Tomasz Jeznach,  Piotr Januszewski, Kuba Kamiński, Paweł Wróblewski, Przemysław Wróblewski, Wijata Bartosz, Adam Kozakiewicz. Opiekunowie: pan Piotr Ziemkiewicz oraz pan Łukasz Romatowski.

"Szkolenie Kryzysowe - Atak Nożownika"

W dniu 20 maja 2019 r. odbyło się szkolenie poprowadzone przez asp. sztab. Piotra Jaszczura
Policjanta Komendy Powiatowej Policji w Płońsku i jednocześnie nauczyciela przedmiotów policyjnych. Pokaz i wykład dedykowano  uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły w zakresie postępowania w przypadku zagrożenia atakiem przestępczym na życie i zdrowie człowieka, a w szczególności ataku z użyciem noża.
W trakcie szkolenia omówiono możliwe reakcje psychologiczne w sytuacjach stresowych, sposoby zachowania w przypadku stwierdzenia zagrożenia oraz możliwe działania profilaktyczne. Z udziałem nauczyciela wychowania fizycznego pana Łukasza Romanowskiego przeprowadzono pokaz możliwej obrony wręcz przed osobą atakującą nożem.
Szkolenie zainicjowano w związku z atakiem w jednej z warszawskich szkół, gdzie uczeń zaatakował śmiertelnie nożem swojego kolegę.  Miało ono na celu uświadomienie uczniów i wszystkich pracowników szkoły, jakie działania należy podjąć w przypadku ewentualnego zagrożenia.
W szkole opracowano i udostępniono zarówno uczniom, nauczycielom jak też rodzicom procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych.

"Obóz 2019"

Podsumowaniem całorocznych zmagań klasy I TL o profilu policyjnym był obóz poligonowy trwający od 12 do 18 maja. W tym roku młodzież została zakwaterowana w Ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bachotku  koło Brodnicy, zlokalizowanym w przepięknej okolicy i odciętym zupełnie od świata. Plan obozu przygotował i zrealizował asp. Piotr Jaszczur z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, który wykłada w naszej szkole przedmiot służba policyjna. Wspierali go w tych działaniach opiekunowie: p. Łukasz Romatowski i p. Przemysław Kotlarczyk, a 13 maja z wizytą przyjechały do uczestników wyprawy pani dyrektor Renata Kozakiewicz oraz wychowawczyni p. Anna Nowakowska.
W dniu przejazdu do miejsca zakwaterowania uczniowie zwiedzili Toruń i choć pogoda nie dopisała, wszyscy zgodnie stwierdzili, że był to ciekawy prolog do dalszych manewrów, już nie tak przyjemnych… Następnie  bowiem grupa uczestniczyła w szkoleniu w zakresie funkcjonowania w warunkach skoszarowania. Stałym punktem programu były ćwiczenia elementów musztry wojskowej oraz policyjnej z wykorzystaniem sprzętu do walki z osobami tworzącymi nielegalne zgrupowania zagrażające bezpieczeństwu powszechnemu. Uczniowie poznali również sposoby odpierania ataku na życie i zdrowie człowieka, a w szczególności ataku przez osobę używającą nożem.
Ciekawym i niezapomnianym doświadczeniem było bytowanie w terenie leśnym, konstruowanie obozowiska w terenie niezamieszkałym, a także pokonywanie przeszkód terenowych z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego. Wystarczyło również czasu na zabawę podczas gier terenowych.
Dzięki uprzejmości opiekunów klas mundurowych Technikum Logistycznego w Brodnicy oraz kierownictwa LOK w Brodnicy nasi uczniowie rywalizowali w zawodach strzeleckich, w których osiągnęli bardzo dobre wyniki. W ramach szkolenia poligonowego kadeci doskonalili także umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pełnili służbę dyżurną pododdziału, a także służbę wartowniczą.
W ostatnim dniu obozu odbył się spływ kajakami z jeziora Bachotek do jeziora Strażym. Płynąc kanałem łączącym jeziora uczniowie mogli podziwiać wyjątkowe okoliczności przyrody nieożywionej i ożywionej. Liczne gniazda ptactwa stanowiły dodatkową atrakcję pokonywanej drogi. Po zakończonym spływie ratownik WOPR, który asekurował spływ kajakarski naszej grupy dał pokaz ratownictwa wodnego z wykorzystaniem psa ratownika.
I tak zmęczeni, ale dumni z siebie kadeci klasy I TL po tygodniu survivalu wrócili do szkoły, by po czasie walki ze swoimi słabościami przekonać się, że najgorsze … dopiero przed nimi. Witaj szkoło!

"Wycieczka Przedmiotowa"

17 maja 2019 roku p. Eleonora Krysiak, p. Dorota Kłoszewska  oraz p. Mariusz Szczepek w  ramach zajęć praktycznych odwiedzili wraz z uczniami I i III klasy Technikum Agrobiznesu gospodarstwo rolne Julii i Dawida Lewandowskich, specjalizujące się w tunelowej  uprawie owoców miękkich, zwłaszcza truskawek i malin.  Młodzi gospodarze,absolwenci Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi podzielili się swą wiedzą i doświadczeniem  z zakresu pielęgnacji malin zarówno letnich, jak i odmian jesiennych. Uczniowie  zapoznali się z zasadami zbioru,  przechowywania w celu uzyskania jak najlepszej jakości owoców przed odbiorem konsumenta. Uczestnicy zajęć z  wielkim zainteresowaniem słuchali cennych młodych producentów.

"100. Rocznica Obchodów Święta Konstytucja 3 Maja"

2 maja, w przeddzień 100. rocznicy obchodów Narodowego Święta 3 Maja po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, poczet sztandarowy ZS oraz kadeci z klasy I TL o profilu policyjnym reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystości zorganizowanych na stokach Cytadeli Warszawskiej. Upamiętniono w ten sposób dziejowe wydarzenie, które w 1919r. zgromadziło w tym miejscu rząd RP, generalicję, korpus dyplomatyczny, episkopat, służby mundurowe, weteranów Powstania Styczniowego i ponad 100 tys. mieszkańców stolicy.
Dziś z inicjatywy posła Andrzeja Melaka, prezesa Komitetu Katyńskiego przy Krzyżu Romualda Traugutta kolejne pokolenie Polaków przywracało pamięć o tamtych wydarzeniach słuchając wykładów i prelekcji, uczestnicząc we Mszy Świętej polowej sprawowanej w intencji Ojczyzny, składając wiązanki biało
czerwonych kwiatów.

"Zakończenie Roku w LOD"

Dnia 27 kwietnia 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych Zespołu Szkól im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą  odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla słuchaczy VI semestru.
Uroczystość była miłym zwieńczeniem trzyletniej pracy nauczycieli i Dyrekcji Szkoły nad edukacją słuchaczy, którym mimo wielu przeszkód i trudności udało się sprostać wyzwaniom jakie niesie szkoła.
Gratulacje i świadectwa z rąk pani Dyrektor Renaty Kozakiewicz odebrało 12 uczniów. Słuchacze wyróżniający się szczególnymi osiągnięciami otrzymali nagrody książkowe.
Podczas swojego wystąpienia Pani Dyrektor pożegnała absolwentów życząc im szczęścia, radości, sukcesów w dalszym życiu oraz zrealizowania marzeń i zadań postawionych przed nimi. Zachęciła również słuchaczy do kontynuowania nauki na interesujących, przyszłościowych kierunkach kształcenia, które oferuje nasza szkoła.
W dalszej kolejności ciepłe słowa skierowała do swoich uczniów opiekunka semestru Pani Danuta Dąbrowa, gratulując im wytrwałości w nauce oraz umiejętności pogodzenia obowiązków szkolnych z pracą zawodową i życiem osobistym.
Podczas uroczystości słuchacze semestru IV pożegnali odchodzących kolegów, wręczając im na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil  drobne upominki.
Na zakończenie słuchacze podziękowali Dyrekcji Szkoły i  nauczycielom za zrozumienie, pomoc i wsparcie w czasie trzyletniej nauki.

"Zakończenie Roku Klas Maturalnych"

„Każde pokolenie ma własny czas” to znane słowa piosenki kultowego i ponadczasowego przeboju zespołu Kombi i to one były mottem tegorocznej uroczystości zakończenia klas maturalnych, która odbyła się 26 kwietnia 2019 roku. Tego dnia  świadectwa odebrali uczniowie dwóch klas: IV Technikum Agrobiznesu oraz III Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym . Uroczyste pożegnanie to ostatni moment, w którym wzięli udział także: dyrektor Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi,  p. Renata Kozakiewicz, p. Anna Dumińska- Kierska radna powiatu płońskiego, p. Dariusz Umięckiprzewodniczący Komisji Oświaty, Zdrowia i Spraw Socjalnych samorządu powiatu płońskiego, inspektor Grzegorz Osiński, aspirant sztabowy Piotr Jaszczur, proboszcz parafii NMP- ks. Łukasz Mastalerz, pracownik Vistula Bank Spółdzielczy p. Wioleta Jabłońska, przedstawiciele Rady Rodziców: przewodnicząca p. Edyta Witkowska, zastępca p. Ilona Kopcińska, Rodzice oraz wychowawczynie: p. Dorota Kłoszewska i p. Agnieszka Bąkowska Krucz.
 Od wszystkich popłynęła  w stronę absolwentów fala gratulacji, podziękowań i życzeń pełnych wiary w maturalny sukces.
Z rąk p. Renaty Kozakiewicz oraz wychowawczyń nagrody otrzymali: Mateusz Smardzewski oraz Arkadiusz Kuczera, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Rodzicom nagrodzonych uczniów zostały wręczone listy gratulacyjne.
  Wśród wyróżnionych znaleźli się również: Paulina Pietrzak, Wiktoria Lewandowska, Karolina Ślaska.
Ponadto wręczono nagrody za szczególne zaangażowanie w życie szkoły i kreowanie pozytywnego jej wizerunku w środowisku lokalnym. W gronie tych uczniów znaleźli się: Klaudia i Jacek Okrasa,  Ewelina Krakowiak, Patrycja Zapadka, Marcin Januszewski, Bartłomiej Krakowiak, Szymon Biernat, Michał Ciurzyński, Piotr Zarzycki, Adrian Lewandowski, Michał Walczak, Mateusz Smardzewski, Wiktoria Lewandowska, Paulina Pietrzak, Karolina Ślaska Patrycja Odolińska, Jakub Piekut, Dawid Januszewski, Daniel Piegat oraz Jakub Wyziński. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymali rodzice: p. Ilona Kopcińska, p. Bożena Biernat, p. Aldona Piekut, p. Jolanta Lewandowska, p. Katarzyna Pietrzak, p. Monika Wyzińska.
Ponadto p. Dariusz Umięcki ufundował nagrody dla trojga uczniów pasjonujących się historią. Książki trafiły do: Arkadiusza Kuczery, Ksawerego Kopcińskiego oraz Karoliny Ślaskiej.
Po części oficjalnej uwagę wszystkich zgromadzonych skupiła prezentacja multimedialna przygotowana przez młodszych kolegów z klasy III Technikum Agrobiznesu, która przeniosła w sentymentalna podróż wspomnień. Wzruszający nastrój tej chwili został dopełniony występem Klaudii Okrasy w piosence „Ostatni raz z moją klasą”.

"Spotkanie Wielkanocne"

17 kwietnia, jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi, na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej. Ksiądz Jacek Wilczyński wraz z uczennicami: Karoliną Grankowską, Pauliną Krysą i Kingą Zawiszą zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny eksponujący istotę zbliżających się dni, tak ważnych dla każdego chrześcijanina.  
  Zwieńczeniem spotkania były słowa dyrektor Zespołu Szkół , p. Renaty Kozakiewicz, która zarówno w swoim, jaki i w imieniu przewodniczącej Rady Rodziców, p. Edyty Witkowskiej życzyła wszystkim zgromadzonym odpoczynku, a przede wszystkim radości i nadziei rodzącej się  ze zmartwychwstania Zbawiciela.

"79 Rocznica Zbrodni Katyńskiej"

Delegacja uczniów z klasy policyjnej Technikum Logistyki o  profilu policyjnym w asyście Pani dyrektor Renaty Kozakiewicz uczciła 79. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 9 rocznicę katastrofy smoleńskiej. Obchody odbyły się  przy obelisku umiejscowionym w sąsiedztwie budynku Urzędu Gminy w Czerwińsku nad Wisłą. Kadeci i harcerze oddali hołd poległym, składając symboliczne biało czerwone wiązanki kwiatów. Wójt Gminy Czerwińsk Pan Marcin Gortat -kierując swoje słowa do młodzieży - podkreślił jak ważna jest pamięć historyczna w budowaniu tożsamości narodowej. Przypomniał wydarzenia, które miały miejsce 10 kwietnia, kiedy w katastrofie samolotu zginęło 96 członków delegacji polskiej udającej się na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wśród nich : prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy lt Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych,  osoby towarzyszące, a także  załoga samolotu.

"Dzień Otwarty"

5 i 6 kwietnia drzwi naszej szkoły szeroko otworzyły się dla uczniów 3 klas gimnazjum oraz ósmoklasistów. Atrakcje przygotowane na ten dzień skupiły ponad setkę młodzieży. Dziękujemy za tak liczne przybycie i miejmy nadzieję, że kolejne nasze spotkanie odbędzie się 1 września 2019 roku.

"Wizyta w Atlas Arenie w Łodzi"

Dnia 3 kwietnia 2019 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą wyjechała pod opieką pani Iwony Szajewskiej i pani Żanety Sobczak do Atlas Areny w Łodzi. Wśród 10,5 tysiąca widzów uczestniczyli w półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów Piłki Siatkowej Mężczyzn, mistrza polski: Skry Bełchatów i włoskiego mistrza: Cucine Lube Civitanovy. Pomimo szybkiej przegranej naszej drużyny (3:0), emocji było bardzo dużo.

"Kurs Chemizacyjny"

W dniach 1 i 2 kwietnia 2019 roku odbył się w Zespole Szkół podstawowy kurs z zakresu chemizacji rolnictwa, zorganizowany przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie oddział Poświętne. Uczestniczyli w nim uczniowie technikum agrobiznesu oraz rolnicy z terenu Gminy Czerwińsk. Pierwszego dnia szkolenie poprowadził Wojciech Królikowski - kierownik oddziału Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Ciechanowie, natomiast drugiego dnia Monika Górzyńska z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie oddział Poświętne.
Program szkolenia obejmował następujące treści:
1.Wybrane zagadnienia w zakresie przepisów prawnych.
2. Charakterystyka i stosowanie środków ochrony roślin.
3.Integrowana ochrona roślin.
4. Technika wykonywanych zabiegów w ochronie roślin.
5. Zapobieganie negatywnemu wpływowi środków ochrony roślin na środowisko.
Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu z zakresu "Stosowania środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu naziemnego przeznaczonego do stosowania tych środków, z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu stosowanego w kolejnictwie".

"III Dzień Matematyki w Płońsku"

W dniu 22 marca 2019 r. w I LO im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku po raz trzeci Politechnika Warszawska zorganizowała „Dzień Matematyki”, w którym wzięła udział 7- osobowa grupa uczniów klasy I Technikum Logistyki pod opieką pani Iwony Szajewskiej.
 W ramach tego wydarzenia naukowego uczniowie uczestniczyli w wykładzie i warsztatach pod hasłem „Jak matematyka może nas zadziwić?”, prowadzonych przez pracowników Politechniki Warszawskiej: Dominikę Mońkę i Michała Zwierzyńskiego. Dla nauczycieli natomiast odbyło się seminarium Krzysztofa Brysia „O rachunku prawdopodobieństwa słów kilka” .
 Płoński Dzień Matematyki zakończył się ogłoszeniem wyników III Powiatowego Konkursu Matematycznego  w auli I LO w Płońsku.

"Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej"

W dniu 22 marca 2019r. w  auli Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku już po raz ósmy zorganizowano Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznejpod hasłem „Niech Wasze śpiewanie przekracza granice...”.. Uczestnicy śpiewali w języku rosyjskim, angielskim i niemieckim.
Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi reprezentowały dwie uczennice: Klaudia Okrasa z klasy VI TA, która wykonała piosenkę w języku rosyjskim i Klaudyna Wątkowska z klasy III LO, która zaśpiewała w języku niemieckim.
Na scenie zaprezentowało się 11 uczniów szkół średnich z terenu powiatu płońskiego, którzy wykonali  utwory z czołowych miejsc list przebojów, ale także te mniej znane, które kradną serca w poszczególnych krajach. Pomimo, że nasze uczennice nie  uplasowały się w pierwszej trójce,to pięknie zaprezentowały naszą szkołę , otrzymały podziękowania i nagrody pocieszenia.

"Pierwszy Dzień Wiosny"

Wspólne  obchody  ,,Pierwszego  Dnia  Wiosny”  na  stałe  wpisały  się w kalendarz imprez i uroczystości szkoły. W tym roku 21  marca nasi uczniowie wzięli udział w turnieju szkolnym w mini piłce siatkowej oraz w indywidualnych mistrzostwach szkoły w tenisie stołowym.
Zespoły biorące udział w zawodach w piłce siatkowej zostały podzielone na dwie grupy po 4 drużyny. Każdy zespół musiał liczyć minimum 3 osoby ( 2 chłopców +1 dziewczyna). Mecz trwał do 2 wygranych setów do 25 punktów. W przypadku remisu w setach rozgrywany był tie
break do 15 punktów.
Po bardzo zaciętych i wyrównanych rozgrywkach, które dostarczyły wielu sportowych emocji,klasyfikacja końcowa ukształtowała się następująco:
Klasa IV Technikum Agrobiznesu
Drużyna Nauczycieli
II. drużyna Klasy II Technikum Logistyki
Ośrodek Rehabilitacyjno -  Readaptacyjny w Wólce Przybojewskiej
I. drużyna Klasy IITechnikum Logistyki
Klasa III Liceum
Klasa I Technikum Logistyki
Klasa III Technikum Agrobiznesu
Równocześnie rozgrywany był turniej tenisa stołowego. Rywalizacja toczyła się do 2 wygranych setów do 21 punktów. W przypadku remisu w setach uczestnicy rozgrywali dodatkowy set. Tutaj również nie brakowało wielu emocji i wspaniałych zagrań, a losy pojedynku toczyły się do ,,ostatniej piłki”. Ostatecznie klasyfikacja uczestników ukształtowała się następująco:
Mateusz Smardzewski
Dominik Mańk
Łukasz Baryga
Adam Kozakiewicz
Kacper Drożyński
Kamil Choro
Mateusz Miklewicz
Tomasz Jeznach
Jakub Jędrusiak
Olaf Małek
Liwia Havzos
Michał Manur
Filip Radziszewski
Julia Wojciechowska
Robert Fabiański
Bartosz Baryga
W przerwie między rozgrywanymi spotkaniami uczestnicy mogli skosztować dań z grilla, rozegrać partię szachów z księdzem Jackiem Wilczyńskim czy obejrzeć film w świetlicy szkolnej. Po zakończeniu sportowych rywalizacji Dyrektor Zespołu Szkół Pani Renata Kozakiewicz wręczyła zwycięzcom dyplomy i podziękowała wszystkim uczestnikom.

"Wręczenie Kolejnych Stopni Kadeckich"

Wręczenie kolejnych stopni kadeckich to wydarzenie długo wyczekiwane przez uczniów klas mundurowych, którzy w tym względzie mocno ze sobą rywalizują. Tym razem młodzież klasy I TL miała wyjątkową okazję, by swoje nominacje odbierać 19 marca 2019r. w Biurze Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji w Warszawie i uczynić z tego wydarzenia znaczącej rangi święto, w którym uczestniczyły również delegacje nauczycieli i uczniów z gminnych szkół podstawowych w Czerwińsku, Grodźcu, Radzikowie i Goławinie.
Uroczysta zbiórka była rezultatem starań insp. Grzegorza Osińskiego z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku (a zarazem nauczyciela naszej szkoły)  i przychylności ze strony reprezentującego Komendę Główną Policji nadkom. Krzysztofa Musielaka
Dyrektora Biura Historii i Tradycji Policji. Uczniom klasy mundurowej w dniu ich mianowania towarzyszyli: dyrektor ZS p. Renata Kozakiewicz, wójt Gminy Czerwińsk p. Marcin Gortat, delegacja czworga rodziców i wychowawca p. Anna Nowakowska. Oprawę uroczystości zapewnili kadeci z klasy III LO, a także dziewczęta z grupy rekonstrukcji historycznej przedwojennej Policji Państwowej: Wiktoria Lewandowska i Patrycja Odolińska.
Zgodnie z ceremoniałem po złożeniu meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystej zbiórki, wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu RP, odczytana została decyzja dyrektora szkoły o przyznaniu kadetom kolejnych stopni. Następnie p. Renata Kozakiewicz, nadkom. Krzysztof Musielak i p. Marcin Gortat wręczyli uczniom akty mianowania, gratulując i życząc dalszych sukcesów.
Kolejnymi punktami uroczystości były prelekcja wygłoszona przez st. sierż. Aleksandra Praduna z Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego KGP, zatytułowana Mundur zobowiązuje oraz pokaz musztry z karabinkiem SKS w wykonaniu dwóch policjantów z kompanii honorowej Komendy Stołecznej Policji, prowadzony przez     st. asp. Sebastiana Lipkę Auguścika z Wydziału ds. Ceremoniału policyjnego KGP.
Zwieńczeniem wizyty w Komendzie Głównej Policji było zwiedzanie Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego
Instytutu Badawczego, gdzie młodzież od biegłych z zakresu badań broni i balistyki usłyszała wiele ciekawostek na temat identyfikacji łusek i pocisków, analizy uszkodzeń postrzałowych odzieży i innych przedmiotów, badania przedmiotów w zakresie ich odporności na penetrację pociskiem itp. Wrażenie na uczniach zrobił magazyn liczący ponad 3000 eksponatów broni palnej, w tym broni bojowej, myśliwskiej, sportowej, alarmowej, gazowej, sygnałowej i pneumatycznej, która może być użyta lub też została użyta do popełnienia przestępstwa.

"Obejrzyj Pracę Naszych Uczniów"


Zapraszamy na nasze konto na YouTube


https://www.youtube.com/watch?v=ObRPnSogTPA

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego