2016/2017 I semestr - strona_zs_czerwinsk

Idź do spisu treści

Menu główne

2016/2017 I semestr

Z ŻYCIA SZKOŁY

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017

Dnia 1 września 2016 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Społeczność szkolna zgromadziła się w czerwińskiej Bazylice na Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Jacka Wilczyńskiego, po czym delegacja szkoły udała się pod tablicę upamiętniającą ofiary II wojny światowej, gdzie złożono kwiaty. Druga część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej, a jej centralnym punktem było przekazanie stanowiska dyrektora ZS im. Królowej Jadwigi. Wicestarosta płoński p. Anna Dumińska-Kierska oficjalnie podziękowała ustępującemu dyrektorowi p. Dariuszowi Umięckiemu, a gratulacje złożyła na ręce obejmującej to stanowisko od dnia 1 września p. Renacie Kozakiewicz.
Więcej zdjęć w galerii.

Zieleń To Życie

10 września 2016 roku z naszej szkoły  została zorganizowana wycieczka pod przewodnictwem Pani Doroty Kłoszewskiej zakochanej w zieleni i ogrodzie oraz pani Agnieszki Bakowskiej Krucz zauroczonej pięknem roślin. Tego dnia obydwie panie udały się do Warszawy z grupą uczniów, rolników i innych zainteresowanych osób, aby podziwiać piękno zieleni. I się nie pomyliły. Dwie hale warszawskiego Centrum EXPO XXI pękały w szwach wypełnione po brzegi roślinami. Tegoroczna wystawa odbyła się pod hasłem „Ogród pierwsza klasa” nawiązujące do wiedzy i jakości jako wartości niezbędnych w rozwoju idei dobrego ogrodu.
Po raz kolejny warszawskie EXPO za sprawą „Zieleń to życie” zakwitło i stało się centrum spotkań branży ogrodniczej. Ponad 2/3 wystawców czyli 200 firm eksponowało rośliny. To niewątpliwe największy przegląd roślin w Polsce i Europie Środkowej. Różnorodność i skala oferty to najważniejsza wartość prezentacji na warszawskiej wystawie.
Zainspirowani pięknem ogrodu i zielni wrócili do  naszej szkoły, aby kształtować w nas szacunek i miłość do roślin, a przede wszystkim wzbudzić w nas zamiłowanie do zawodu jakim jest technik ogrodnik.
Więcej zdjęć w galerii.

VIII Dzień Buraka i Kukurydzy

W dniu 15 września 2016 roku młodzież naszej szkoły z klas I, II i III TA wraz z opiekunami: p. Dorotą Kłoszewską, p. Żanetą Sobczak, p. Iwoną Szajewską oraz p. Tomaszem Fonderskim uczestniczyli w „VIII Dniu Kukurydzy i Buraka” w Poświętnym. Uczniowie wzięli udział w konferencji nt. ,,racjonalne nawożenie kukurydzy”, następnie wysłuchali prelekcji nt. zbioru buraków oraz prawidłowego formowania pryzmy. Po konferencjach młodzież zwiedziła wystawy maszyn rolniczych. W trakcie zwiedzenia uczniowie mieli okazję do rozmowy oraz konsultacji z doświadczonymi pracownikami i sprzedawcami maszyn i sprzętu rolniczego m.in. firmy Pfeifer & Langen. Ponadto uczestnicy pokazu zostali zapoznani z nowymi technologiami uprawy kukurydzy i buraka cukrowego.
Na zakończenie wycieczki uczniowie mieli możliwość zwiedzenia obiektu firmy ROLMECH mieszczącej się na terenie Płońska. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą  tejże firmy dotyczącą nowego sprzętu i maszyn rolniczych.
Troszkę zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do szkoły.
Więcej zdjęć w galerii.

17.09.39 - Msza Upamiętniająca Poległych w Katyniu

W dniu 17 września 2016 r. (sobota) uczniowie klas policyjnych wraz z opiekunkami: p. Agnieszką Bąkowską Krucz oraz p. Wioletą Woźniak uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny na Placu Apelowym Muzeum Katyńskiego. Msza Święta była wyrazem pamięci o żołnierzach, policjantach i funkcjonariuszach innych służb mundurowych, przedstawicielach inteligencji, ofiarach obozów specjalnych NKWD, więzień Ukrainy i Białorusi oraz o ich Rodzinach deportowanych na „nieludzką ziemię”. Przedstawicielami naszej szkoły w sztandarze historycznym byli:

Oliwia Kużel, klasa II LO,
Angelika Chludzińska, klasa II LO,
Patrycja Bulik, klasa II LO,
Maria Murawska, klasa III LO,
Patrycja Bednarek, klasa IIILO,
Radosław Popławski, klasa II LO,
Paweł Kurpiewski, klasa II LO

Więcej zdjęć w galerii.

Święto Kwiatów Owoców i Warzyw

Już po raz kolejny nasza szkoła wyruszyła na XIX Targi Ogrodniczo Rolne do Skierniewic. Niezmiennie wycieczka zorganizowana została przez p. Dorotę Kłoszewską oraz p. Eleonorą Krysiak. Skierniewice to miejsce, gdzie w dniach 17 18 września całe miasto zalewa fala kolorów, piękna, roślin i smaku. Organizatorzy na zakończenie lata przygotowali moc atrakcji. Jednym z najważniejszych i najbardziej widowiskowych elementów każdej edycji jest parada otwierająca święto. Biorący w niej udział uczniowie szkół, przedstawiciele instytucji oraz sąsiednich gmin ruszają we wspólnym marszu ulicami miasta. Dopełnieniem 39. edycji skierniewickiego święta był bogaty program artystyczny. Uczniowie jak, co roku wrócili zadowoleni, pełni energii i zapału do kolejnych wyjazdów.

Bednary

W dniu 23 września 2016 r. odbyła się wycieczka z naszej szkoły na Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGRO SHOW w Bednarach. Tym razem wycieczka była nie tylko dla uczniów technikum, ale z chęcią wybrali się na nią uczniowie liceum ogólnokształcącego, nasi absolwenci oraz rodzice. Kierownikiem wycieczki była niezmiennie p. Dorota Kłoszewska. W opiece nad młodzieżą pomagały: p. Eleonora Krysiak, p. Agnieszka Lenczewska oraz p. Żaneta Sobczak.
Poniżej informacja dla tych, których nie było na wycieczce! Ale nic straconego, w następnym roku będziecie mieli szanse!
AGRO
SHOW to wystawa rolnicza organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. AGRO SHOW od lat postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. To również kompleksowa wystawa, podczas której swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu rolnicy przybywający na AGRO SHOW podczas 4 dni Wystawy mają możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Mogą też spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji i agencji związanych z branżą rolniczą. Jesteśmy dumni z tego, że AGRO SHOW stało się platformą do poszerzania wiedzy, wymiany poglądów, kontaktów i doświadczeń. Wśród głównych atutów Wystawy można wymienić jej nowoczesną i dynamiczną formułę, bogate wsparcie branżowe oraz lokalizację.

Prelekcja na temat Krwiodawstwa

W dniu 27 września 2016 została zorganizowana prelekcja na temat bycia krwiodawcą. Prelekcję  poprowadziła p. Renata Pałke pani kierownik z Oddziału Terenowego Nr 30 RCKiK w Warszawie.
Krew jest bezcennym i niezastąpionym lekiem.
Takimi słowami rozpoczęła się prelekcja dla uczniów klas maturalnych klasy III LO oraz klasy IV TA. Jak dotąd nikomu na świecie nie udało się wytworzyć „sztucznej krwi”. Jej jedynym źródłem jest zdrowy człowiek. Dlatego dobrze zorganizowane krwiodawstwo oparte na współpracy ze zdrowymi i świadomymi dawcami jest bardzo ważne. Przekonali się o tym uczniowie czerwińskiej szkoły, którzy uczestniczyli w prelekcjach na temat oddawania krwi i bycia honorowym dawcą krwi.

„Twoja krew Moje życie” to hasło przewodnie ogólnopolskiej kampanii społecznej. Prelekcja miała na celu przełamanie stereotypów i upowszechnianie idei honorowego krwiodawstwa w najbliższym otoczeniu. Prelekcje mają zachęcić do  regularnego oddawania krwi, a nie jedynie na apel. Tak tworzą się jej zapasy, niezbędne do zapewnienia naszego wspólnego bezpieczeństwa. Idea honorowego krwiodawstwa dotyczy nas wszystkich, bo wszyscy jesteśmy potencjalnymi odbiorcami krwi.
Oddając krew pomagamy innym, dajemy coś z siebie. Pamiętajmy, że każdy z nas może kiedyś potrzebować takiej pomocy. Pomagamy osobom po wypadkach. Krew potrzebna jest też przy operacjach i na oddziałach onkologicznych.

Wycieczka do sadu

W dniu 30 września  2016 r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do gospodarstwa  państwa Kryśkiewiczów. Uczestnikami wycieczki była klasa I TA, zaś opiekunem P. Dorota Kłoszewska.  Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z zasadami uprawy jabłoni i grusz, techniką zbioru, zasadami przechowywania owoców po zbiorze. Po zwiedzeniu sadu gospodarze zaprosili na degustację jabłek oraz wytłoczonego z nich soku. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę z dziedziny uprawy roślin i ogrodnictwa. Następnego dnia tj. w sobotę słuchacze KKZ wybrali się na do państwa Kryśkiewiczów. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w wycieczkach przedmiotowych związanych z ogrodnictwem.
Więcej zdjęć w galerii.

 


Drodzy Rodzice
Aby ułatwić Wam kontakt ze wszystkimi nauczycielami w każdą pierwszą środę miesiąca odbywać się będą dyżury nauczycieli w godzinach 15.15 16.30

Serdecznie Zapraszamy


Jednocześnie pozostajemy do Państwa dyspozycji zawsze po wcześniejszym ustaleniu terminu spotkania.

 

Wycieczka do Szczytna

W sobotę, 8 października 2016r. uczniowie klas policyjnych wraz z opiekunami insp. Grzegorzem Osińskim, p. Anną Nowakowską i p. Agnieszką Bąkowską Krucz zwiedzili budynki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, uczestnicząc w zorganizowanym przez uczelnię Dniu Otwartych Drzwi.
Młodzież odbyła spacer po kampusie, przemierzając zaledwie niewielki obszar liczącego ponad 33 ha terenu uczelni. Oprócz budynków dydaktycznych, administracyjnych i gospodarczych uczniowie zwiedzili centrum konferencyjne z salą kinową, bibliotekę, strzelnicę i obiekty sportowe.
Najważniejszym punktem programu była prezentacja oferty edukacyjnej WSPol i systemu rekrutacji na poszczególne kierunki oraz drogi doboru do Policji. Uczestnicy wyjazdu poznali bazę dydaktyczną uczelni, zwiedzili pracownie:  analizy kryminalistycznej, daktyloskopijną, a także tę wyposażoną w symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych i pomieszczenia Policyjnego Centrum Analityczno
Badawczego.
Dzień Otwarty stworzył również licealistom okazję do spotkania ze studentami WSPol - przedstawicielami Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych, którzy opowiedzieli o własnych doświadczeniach zdobytych w szczycieńskiej uczelni, o programie Erasmus + i możliwości zdobycia indeksu przez laureatów Olimpiady Wiedzy o Policji.
Galeria.

Spotkanie z Rodzinami Żołnierzy Wykletych

Przywracamy pamięć … tak śmiało mogą powiedzieć nasi uczniowie uczestniczący po raz kolejny w wydarzeniach patriotycznych. W Starych Gałkach Małej Wsi, 8 października odbyło się spotkanie z rodzinami żołnierzy wyklętych z oddziału sierżanta Wiktora Stryjewskiego,  zorganizowane przez p. Marcelego Szkopka, który przed laty podjął ten temat i zainicjował małowiejskie obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wśród zaproszonych gości i prelegentów był m.in. Jacek Pawłowicz Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL oraz Stowarzyszenie Historyczne im. „11 Grupy Operacyjnej NSZ” z Płocka. Punktem centralnym spotkania były jednak - jakże żywe - wspomnienia rodzin żołnierzy wyklętych, dla których ta historia wciąż trwa i w teraźniejszości zyskuje swój epilog. Zwieńczeniem była projekcja filmu dokumentalnego Dzieci Kwatery „Ł”, wyreżyserowanego w 2014r. przez Arkadiusza Gołębiewskiego, a opowiadającego o tragicznych losach rodzin żołnierzy podziemia niepodległościowego bądź opozycji antykomunistycznej, którzy zostali zamordowani w więzieniu na Rakowieckiej w Warszawie w latach 1948 - 56.
Sobotnie spotkanie było jednym z wielu tego typu wydarzeń patriotycznych, w których dzięki zaangażowaniu p. Marcelego Szkopka młodzież ZS im. Królowej Jadwigi mogła uczestniczyć .

Indywidualne Biegi Przełajowe

W poniedziałek dnia 10.10.2016 roku dziewięcioosobowa grupa pod opieką p. Tomasza Fonderskiego pojechała do Płońska, aby rywalizować w Indywidualnych Powiatowych Biegach Przełajowych. Zawody rozgrywane były w okolicy rzeki Płonki, gdzie organizatorzy zaplanowali biegi na dystansie 1000 m dla dziewcząt i 1500 m dla chłopców. Cieszy fakt, iż nasi uczniowie rywalizując nie tylko z uczniami szkół powiatowych ale również zawodnikami MKS Durasan Płońsk zdobyli dwie kwalifikacje do zawodów rejonowych. Byli to Paulina Pietrzak z kl. I LO która dobrą postawą na finiszu biegu zajęła 7 miejsce, dając nadzieję na poprawę wyniku w kolejnych biegach. Jak również Sebastian Kalata z kl. I T, który zajął bardzo dobre 2 miejsce o krok przegrywając ze zwycięzcą. Nasi pozostali uczniowie uplasowali się w środku stawki w kilku przypadkach ocierając się o kolejne kwalifikacje. Wszystkim zawodnikom reprezentującym Naszą Szkołę dziękujemy za sportową postawę i gratulujemy osiągniętych wyników.

Pracownik z Ukrainy w Twoim gospodarstwie

Dzień Nauczyciela

W dniu 14 października 2016 roku (piątek) odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwana potocznie „Dniem Nauczyciela”. Koło teatralne pod kierunkiem pani Anny Nowakowskiej przygotowało program poetycko muzyczny, podczas którego uczniowie podziękowali nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny i wychowawczy oraz złożyli radzie pedagogicznej najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Pani Dyrektor Renata Kozakiewicz odczytała życzenia nadesłane do naszej szkoły  od Wójta Gminy pana Marcina Gortata oraz od przewodniczącej Rady Rodziców p. Marzeny Felczak.
Święto Edukacji Narodowej to doskonały moment do wręczenia nagród Starosty i Dyrektora Szkoły. Nagrodę Starosty Powiatu Płońskiego otrzymała Pani Agnieszka Bąkowska
Krucz, zaś nagrodę Dyrektora w tym roku otrzymali:
p. Eleonora Krysiak, p. Agnieszka Bąkowska
Krucz, p. Anna Nowakowska, p. Żaneta Sobczak, p. Agnieszka Lenczewska, p. Dorota Kłoszewska i p. Iwona Szajewska. Wśród wyróżnionych osób z administracji i obsługi szkoły, nagrodę otrzymały: p. Ewa Rudnicka oraz p. Jolanta Boguś Cichocka.
Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Nauczyciela, życząc radzie pedagogicznej dalszych sukcesów w procesie kształcenia i wychowywania ich podopiecznych.
W dzisiejszym dniu w naszej szkole odbyły się także wybory do Samorządu Uczniowskiego. Miło jest nam oznajmić, iż przewodniczącą w tym roku szkolnym 2016/2017 została Klaudia Horo, uczennica klasy II TA, zastępcą Paulina Pietrzak, kl. I LO, skarbnikiem Oliwia Kużel, kl. II LO, zaś sekretarzem Angelika Chludzińska, kl. II LO.
Po oficjalnej części uroczystości odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Na ten moment „pierwszaki” czekały z niecierpliwością. Po ciężkiej i zaciętej rywalizacji puchar o tytuł ,,KOCIAKÓW ROKU” wygrała klasa I TA z wychowawcą p. Iwoną Szajewską.
Galeria.


Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli .
                                                                                Jan Paweł IIZ okazji Dnia Edukacji Narodowej  Rada Rodziców pragnie złożyć serdeczne życzenia Dyrekcji nauczycielom wychowawcom ,katechetom, pedagogom , jak również wszystkim pracownikom Zespołu Szkół im Królowej Jadwigi w Czerwińsku  nad Wisłą .
Życzymy , aby trud , zaangażowanie i okazana miłość przyniosły szacunek uczniów i osobistą satysfakcję .
Niech każdy dzień opromienia Was radością .

Święto Patrona

W dniu 17 października 2016 roku (poniedziałek) odbyło się w naszej szkole Święto Patrona, zwane Świętem Szkoły. Jak co roku, ta uroczystość połączona jest ze ślubowaniem klas pierwszych: liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym i technikum agrobiznesu oraz wręczeniem certyfikatów ze szkolenia policyjnego dla klas III liceum.
Dzisiejszą uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Święta w czerwińskiej Bazylice. Następnie cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi udała się pod budynek Urzędu Gminy w Czerwińsku, gdzie nastąpiła część oficjalna dzisiejszego święta. Najpierw Pani Dyrektor
Renata Kozakiewicz podziękowała za przybycie oraz przywitała wszystkich zaproszonych gości. Kolejnym punktem było ślubowanie klas I liceum i technikum.  Rotę ślubowania odczytała Pani Eleonora Krysiak. Po ślubowaniu uczniowie klasy I LO zostali pasowani na kadetów. Aktem pasowania przyszli mundurowi przyrzekali honorowo postępować, przestrzegać zasad etyki zawodowej policjanta, zachowywać się zgodnie z zasadami współżycia społecznego oraz z iskrą w sercu szerzyć program patriotyczny.

Następnie uczniowie  klasy III LO o profilu policyjnym otrzymali certyfikaty zaświadczające o ukończeniu szkolenia policyjnego. Na wyróżnienie zasłużyły trzy osoby: Kamila Pawlak, uczennica, która uzyskała średnią 5,5 ze szkolenia policyjnego, Angelika Zbońkowska oraz Adrian Czarnecki ze średnią 5,0. Nagrody dla w/w osób za najwyższe noty ufundował Wójt Gminy Czerwińsk  nad Wisłą p. Marcin Gortat. Święto Szkoły jest idealną sposobnością, aby podziękować osobom i instytucjom, które przyczyniły się do formowania i szkolenia klasy policyjnej, podziękowania te złożyła kadet Sylwia Perzanowska. Na koniec uroczystości odbyła się defilada klas mundurowych, którą poprowadziła  uczennica klasy II LO Karolina Borzewska, następnie przegrupowania defilady dokonali dowódcy poszczególnych klas, klasy I i II LO - kadet Oliwia Kużel, zaś klasy III LO -  kadet Rafał Safaryn. Dowódcą dzisiejszej uroczystości była uczennica klasy III LO kadet Kamila Pawlak.
Po oficjalnej części uroczystości pani Dyrektor
Renata Kozakiewicz zaprosiła zebranych gości, rodziców oraz uczniów na ciepły poczęstunek do szkoły.
Galeria.

Wyjazd do teatru BuffoŚwiat się zmienia,
Padają mury, otwierają się granice
Teatr też się zmienia
Niezmienne pozostają tylko marzenia...
... marzenia młodych ludzi, nasze marzenia

    W dniu 20 października  grupa uczniów z klasy I LO, II LO, III LO,  i IV T pod opieką p. Agnieszki Bąkowskiej-Krucz i p. Doroty Kłoszewskiej uczestniczyła  w wyjeździe do Warszawy do teatru „Buffo”. Młodzież miała możliwość uczestnictwa w musicalu "Metro", które stało się pierwszym w Polsce - i jak dotąd jedynym - "kultowym" wydarzeniem teatralnym.  Wspaniałe efekty laserowe (DANUTA BILIŃSKA), muzyka (JANUSZ STOKŁOSA),  scenariusz, choreografia i reżyseria (JANUSZ JÓZEFOWICZ) na długo pozostaną w pamięci. „METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

Wyjazd do Kina

Na ekrany polskich kin znów wszedł film ważny dla Polaków, wzbudzający mnóstwo kontrowersji, bo poruszający naszą historię, tak niewygodną dla wschodnich sąsiadów.  W kontekście tego obrazu mówi się o nożu wbitym w plecy Ukraińcom, o podkopywaniu polsko ukraińskiego pojednania, a prezydent Poroszenko wyraża jawny sprzeciw wobec nazywania tego, co wydarzyło się na Wołyniu ludobójstwem. To wszystko nie powstrzymuje jednak Polaków przed tłumnym obleganiem sal kinowych. Dlatego również uczniowie naszej szkoły, chcąc poznać ten wycinek historii i martyrologii polskiej wybrali się w czwartek, 27 października do kina, by w skupieniu zmierzyć się z trudnym tematem rzezi wołyńskiej, podczas której zginęło 50 60 tysięcy naszych rodaków. Wyrazem hołdu oddanego zamordowanym Polakom była głęboka cisza, zaduma nad przeszłością i wdzięczność za to, że możemy żyć w czasach pokoju.

Turniej klas policyjnych

W piątek 28 października 2016 r. w Gminnym Zespole Szkół w Czerwińsku nad Wisłą odbył się turniej klas policyjnych o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku. W toku rywalizacji nasi uczniowie zmagali się w konkurencjach:
-test wiedzy o Policji
- test sprawności fizycznej kadetów
- wiedza i umiejętności udzielania 1 pomocy osobom poszkodowanym
- strzelanie.
  Z rozmów z uczniami wytypowanymi do rywalizacji wynikało, że w ich opinii test wiedzy to największe wyzwanie. W poprzednim, pierwszym turnieju, właśnie teoria zaważyła na wygranej przez ZS nr 1 w Płońsku. W związku z powyższym nasi uczniowie szczególną uwagę poświęcili na przygotowaniu teoretycznym. Ich zaangażowanie było tak duże, że pytania uczniów zadawane nauczycielom służby policyjnej zaskakiwały stopniem zaawansowania. Motywacja uczniów przyniosła efekty. W rywalizacji z teoretycznej wiedzy o Policji nasi uczniowie pozostawili w tyle swoich kolegów z Płońska, ale druga część - test zdolności motorycznych, to był prawdziwy nokaut.
 Test sprawności fizycznej to zawody wytrzymałości szybkościowej, gdzie o wygranej zazwyczaj decydują różnice czasowe na poziomie dziesiętnych sekundy. W tym turnieju tak nie było. Cała konkurencja była podzielona na kategorie chłopców i dziewcząt.  Co prawda wśród dziewcząt najlepszy wynik osiągnęła uczennica z ZS nr 1 w Płońsku (dziewczyna ta uprawia lekko atletykę na szczeblu krajowym), a  Kamila Pawlak ( III LO), która jako druga uplasowała się w ogólnej, bardzo wyrównanej rywalizacji tej kategorii.
 O ile dziewczyny sportowo szły przysłowiowo "łeb w łeb", to nasi chłopcy wprost  zmiażdżyli swoich rówieśników z Płońska. Większość  zawodników pokonując tor przeszkód  uzyskiwała czas ok. 1 min. 20 sek. Najlepszy uczestnik z Płońska postawił wysoko poprzeczkę kończąc rywalizację  z czasem 1,17. Ten wynik wydawał się nie do pobicia, ale na miejscu startu pojawił się Michał Gral (IIILO) i na mecie stoper zatrzymał się na 1,12. Wszyscy, a najbardziej nauczyciel WF z Płońska z niedowierzaniem przyjęli wynik Michała, a 1 min. 11 sek. Rafala Safaryna to był prawdziwy cios. Opiekun z Płońska rozłożył bezradnie ramiona. Trzeci w rywalizacji ogólnej, a pierwszy spośród uczniów klas pierwszych był Daniel Piegat (I LO). To w konsekwencji dało nam 3 pierwsze m-ca w teście WF.

Po WF uczestnicy turnieju wykazywali się wiedzą i umiejętnościami 1 pomocy. Tu także wykazaliśmy się wyższymi kompetencjami. Wszystkie klasy z Czerwińska uzyskały komplet punktów, a Kamila Pawlak swoją wiedzą zaskoczyła policyjnego ratownika medycznego, który oceniał tę konkurencję. Postawę Kamili skomentował "wie wszystko".
 Po trzech konkurencjach wydawało się, że puchar zostanie w Czerwińsku, ale uczniowie przystąpili do strzelania. ZS nr 1 w Płońsku dysponuje własną strzelnicą usytuowaną na terenie szkoły. To zdecydowało, że deficyty wiedzy teoretycznej, sprawności fizycznej oraz umiejętności ratownictwa uczniowie klasy policyjnej z Płońska zniwelowali lepszym strzelaniem. Kadeci z Płońska zabrali puchar, ale ich spojrzenia nie ujawniały satysfakcji, bo trzy z czterech konkurencji należały do nas. Uczestnicy turnieju z SZ w Czerwińsku jedli obiad w ciszy, ale nie są przegrani. Prawdziwe mistrzostwo rodzi się w małych przegranych, które motywują do dalszego rozwoju.
 Dyrekcja ZS w Czerwińsku rozważa utworzenie koła zainteresowań subdyscyplin obronnych, gdzie strzelectwo byłoby dominujące.

Wycieczka przedmiotowa

Dnia 4 listopada 2016 roku odbyła się wycieczka przedmiotowa klas technicznych pod kierunkiem pani Doroty Kłoszewskiej do gospodarstwa Państwa Kiljanów w Nowym Przybojewie. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z uprawą porów oraz roślin jagodowych. Gospodarstwo wyposażone jest w nowoczesne maszyny m.in. nowoczesny kombajn do zbioru porów. Kolejnego dnia (w sobotę) do gospodarstwa Państwa Kiljanów wybrali się słuchacze KKZ również z Panią Dorotą Kłoszewską i Panem Alfredem Tetkowskim.
Galeria.

Green Go!

Dnia 15.11.2016r. uczniowie ZS Czerwińsk wzięli  udział w lekcji pokazowej w ramach projektu edukacyjnego „GreenGo!". Celem projektu jest podniesienie świadomości odbiorców w zakresie roli zielonej infrastruktury i sposobów jej zrównoważonego kształtowania na terenach wiejskich. Adresatami działań projektowych są samorządowcy oraz mieszkańcy wybranych gmin województw mazowieckiego i lubelskiego. Założeniem projektu jest zainicjowanie współpracy między przedstawicielami samorządów (w szczególności pracownikami odpowiedzialnymi za ochronę środowiska, rolnictwo, a także rozwój obszarów wiejskich oraz planowanie przestrzenne), a mieszkańcami terenów wiejskich oraz uczniami szkół rolniczych, którzy swoją przyszłość wiążą z sektorem rolniczym. W ramach konkursu edukacyjnego, uczniowie we współpracy z przedstawicielami gmin przeprowadzą lokalną inwentaryzację elementów zielonej infrastruktury, a jej wyniki zamieszczą na dedykowanym geoportalu.
Galeria.

Apel dotyczący właściwego zachowania podczas ataku terrorystycznego.

W dniu 14.11.2016 roku odbył się w naszej szkole apel dotyczący właściwego zachowania podczas ataku terrorystycznego. Najpierw został wyświetlony krótki filmik przedstawiający zamach terrorystów na szkołę wraz z instrukcjami, jak należy postępować podczas ataku. Następnie zabrał głos Pan Piotr Jaszczur, który objaśnił młodzieży, że słowo terroryzm dziś budzi w nas ogromny strach oraz objaśnił uczniom zasady właściwego zachowania podczas ataku terrorystycznego. Konferansjerką dzisiejszego apelu była uczennica klasy II LO Angelika Chludzińska. Poniżej link do dokumentu, w którym znajdziesz informacje i wskazówki dotyczący zasad postępowania w sytuacji zagrożenia.
Kliknij tutaj.

DOPALACZE, CO TO?

„A co, gdyby ktoś połykał talizman mający przynieść mu szczęście? Prawdopodobnie pomyślał(a)byś jedno: to jakiś odjazd! Tymczasem, niezależnie od tego, jak niedorzeczne wydaje się być zażywanie „nawozów do roślin”, „talizmanów”, „pochłaniaczy wilgoci” czy też „soli do kąpieli” właśnie w taki sposób na internetowych portalach reklamowane są „dopalacze”. Przyjmowanie ich zawsze wiąże się z narażeniem na utratę zdrowia i życia”, (informacja ze strony http://www.dopalaczeinfo.pl ),

ZAJRZYJ KONIECZNIE

GDZIE SZUKAĆ POMOCY? MEN

Poniżej link z najważniejszymi telefonami zaufania, podana przez MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dopalacze-gdzie-szukac-pomocy-najwazniejsze-numery-tele fonow.html

 

Wyjazd do Aresztu Śledczego i Powiatowej Komendy Policji w Płońsku.

   W dniu 14 listopada 2016 roku uczniowie klasy I i II liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez podinspektora  Grzegorza Osińskiego i aspiranta Piotra Jaszczura do Aresztu Śledczego i Powiatowej Komendy Policji w Płońsku.
Opiekunkami młodzieży były wychowawczynie klas mundurowych: p. Agnieszka Bąkowska-Krucz i p. Anna Nowakowska.
Uczniowie zwiedzili Areszt Śledczy i Komendę Policji, zapoznali się ze strukturą aresztu i policji, dowiedzieli się na jakiej zasadzie odbywa się praca w poszczególnych wydziałach oraz  zapoznali  się z procedurą, której poddawani są osadzeni po przywiezieniu do aresztu.
Galeria.

Szanowni Państwo.

 

Fundacja Edukacji Nowoczesnej zwraca się z prośbą o dystrybucję ogłoszenia na temat rekrutacji do projektu aktywizującego zawodowo osoby z niepełnosprawnością „Bliżej rynku pracy”, współfinansowanego przez PFRON. Do projektu zapraszamy dorosłe, nieaktywne zawodowo osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności zamieszkałe na terenie województwa Mazowieckiego.
Prosimy o przekazywanie informacji o projekcie potencjalnie zainteresowanym osobom oraz instytucjom, z którymi Państwo współpracują i którym Państwo pomagają. będziemy wdzięczni za umieszczenie linku z ogłoszeniem na Państwa portalu internetowym.
Link do ogłoszenia: http://fen.net.pl/projekt-aktywizacyjny-blizej-rynku-pracy/

W ramach projektu oferujemy:
specjalistyczne doradztwo zawodowe
warsztaty aktywizacji społeczno-zawodowej
trening pracy
pośrednictwo pracy
staże zawodowe
szkolenia zawodowe
Zapewniamy ponadto:
stypendia stażowe, wyżywienie podczas zajęć grupowych,  materiały szkoleniowe

Z poważaniem,
Zespół projektu
Fundacja Edukacji Nowoczesnej
Organizacja pożytku publicznego
ul. Kochanowskiego 32/60
01-864 Warszawa
Tel.: +48 888 263 146, +48 501 150 490
biuro@fen.net.pl
KRS: 0000412575
REGON: 146044984
NIP: 5213630472
http://www.fen.net.pl

Apel z okazji Dnia 11 Listopada.

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Józef Piłsudski


16 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dokładnie 98 lat temu, 11 listopada 1918 roku, nasz kraj, po 123 latach niewoli, znów powrócił na mapę Europy. Z tej właśnie okazji uczniowie III klasy technikum, pod kierunkiem pani Eleonory Krysiak oraz pani Sary Rudzińskiej, przygotowali krótkie wystąpienie, przypominające ten ważny dla Polski dzień.
Apel rozpoczął się uroczystym wystąpieniem Pani Dyrektor, Renaty Kozakiewicz, która w swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważna dla każdego kraju jest niepodległość oraz uświadomiła uczniom, iż 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
Program artystyczny rozpoczął się od uroczystego odśpiewania Hymnu Polski- „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie w swoim wystąpieniu przypomnieli wszystkim zgromadzonym historię 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy nasz kraj,  jako niepodległe państwo, przestało istnieć na mapie Europy, aż po dzień, w którym odrodziło się, jako wolne, niezależne państwo. Młodzież z zaangażowaniem recytowała patriotyczne wiersze, jak również śpiewała patriotyczne pieśni.
Wszystko to przyczyniło się do głębszego przeżycia Narodowego Święta Niepodległości oraz uświadomienia młodemu pokoleniu, że dzięki przodkom może żyć w wolnej, spokojnej Polsce.

Zmiany w systemie oświatyDrodzy Rodzice,


Mazowiecki Kurator Oświaty prosi, aby przekazać Państwu, iż wszelkie informacje dotyczące zmian w systemie edukacji rozpoczną się od  roku szkolnego 2017/2018. W nowych przepisach Ministerstwo Edukacji Narodowej starało się uwzględnić uwagi przekazane podczas konsultacji, usprawniające i uelastyczniające proces wdrażania nowej struktury szkolnej z zachowaniem m.in. przepisów gwarantujących powstanie sieci szkolnych i zabezpieczających właściwe warunki realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki. Mazowiecki Kurator Oświaty podaje, iż ich celem jest dostarczenie Państwu aktualnej wiedzy o planowanych zmianach i wdrażanych przepisach oświatowych. W tym celu Ministerstwo uruchomiło dedykowaną reformie stronę internetową www.reformaedukacji.men.gov.pl na której znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o reformę. W serwisie udostępniona została funkcjonalność dzięki której będziecie Państwo mogli sprawdzić w jakim typie szkoły dziecko będzie się uczyć od 1 września 2017 roku.
8 listopada 2016 r. Rada Ministrów przyjęła projekty ustaw Prawo oświatowe oraz Przepisy wprowadzające ustawę
Prawo oświatowe. Zostały one przekazane do dalszych prac w parlamencie.

 

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płońsku zaprasza na kolejną edycję "Szkoły dla rodziców i wychowawców"

 

"Policja w smartfonie"

W dniu dzisiejszym tj. 24.11.2016 roku w Sali Kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku odbyła się kolejna społeczna debata dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu płońskiego.
Główne wystąpienie podczas debaty przypadło komendantowi KPP w Płońsku  mł. insp. Jarosławowi Brzozowski emu. Poinformował on o przyjętych wnioskach z poprzedniej debaty a także omawiając każdy z nich,  przedstawił etap ich realizacji.
W kolejnej części przedstawiciel płońskiej policji zapoznał mieszkańców z aplikacją  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która zgodnie z nazwą ma służyć bezpośrednio poprawie bezpieczeństwa. Zaletą aplikacji jest jej darmowa i anonimowa w przekazie. Docelowo ma ona trafić do przeciętnego „Kowalskiego”, który najlepiej wie co w jego okolicy może zagrażać bezpieczeństwu i ułatwić mu kontakt z policją w celu weryfikowania i zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom.
W trzeciej części debaty głos trafił do mieszkańców, którzy mogli zgłaszać kolejne wnioski do opracowania jak również na bieżąco weryfikować interesujące ich kwestie. W tej części odpowiedzi udzielali zarówno komendant KPP w Płońsku jak również jego zastępca  podinsp. Piotr Bartosiak.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego