2014/2015 II semestr - strona_zs_czerwinsk

Idź do spisu treści

Menu główne

2014/2015 II semestr

Z ŻYCIA SZKOŁY

Święto Truskawki

Sobotnie, wakacyjne popołudnie (11 lipca 2015r.) grupa uczniów naszej szkoły: Natalia Paradzińska, Natalia Witkowska, Natalia Aleksandrowska, Sylwia Fotek i Kamil Wnuk wraz z opiekunami: p. Agnieszką Bąkowską – Krucz,  p. Wioletą Domańską, p. Dorotą Kłoszewską i p.Tomaszem Fonderskim postanowili spędzić na corocznym Święcie Truskawki w Nowym Przybojewie zorganizowanym przez Urząd Gminy w Czerwińsku nad Wisłą. Podczas tego Święta mieliśmy okazję stworzyć stoisko i zachęcić  nie tylko młodzież do naszej szkoły, ale także osoby dorosłe.
Na festynie można było odwiedzić stoiska m.in. Urzędu Gminy, Banku Spółdzielczego czy Związku Gmin. Podczas całej uroczystości były przewidziane zabawy dla najmłodszych, zaś wieczorem na scenie zaprezentowały się m.in. zespoły: Capri,  Sebi czy Mavers oraz Magdalena Niewińska. Był to bardzo mile spędzony dzień.


Wiecej zdjęć w zakładce Galeria

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

W dniu 26 czerwca 2015r odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015r. Uczniowie klas licealnych i technicznych odebrali świadectwa promocyjne, dyplomy za  osiągnięcia w nauce, osiągnięcia sportowe, artystyczne i pracy na rzecz szkoły.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: wicestarosta powiatu płońskiego p. Anna Dumińska-Kierska, proboszcz parafii pod wezwaniem NMP ks.Sławomir Goworek, dyrektor Vistula Bank w Czerwińsku n/Wisłą p. Ewa Staniszewska, przewodnicząca Rady Rodziców p. Marzena Felczak, przedstawiciel Urzędu Gminy w Czerwińsku p. Kamil Rosa, przedstawiciel Komendy Policji w Płońsku inspektor Grzegorz Osiński.
Uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym odebrali certyfikaty uczestnictwa w obozie poligonowym będącym częścią wyszkolenia policyjnego.

W uroczystości wzięli udział rodzice uczennic nagrodzonych stypendiami Prezesa Rady Ministrów, otrzymując listy gratulacujne i życzenia dalszych sukcesów wychowawczych. Wyróżnione dziewczęta to uczennica klas III T. Sylwia Fotek i uczennica klasy I LO Sylwia Perzanowska.
Dyrektor Dariusz Umięcki odczytał podziękowanie otrzymane od Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku insp. Piotra Leonarcika dla grupy teatralnej i opiekuna ks. Jacka Wilczyńskiego, która uczestniczyła w powiatowych obchodach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki na terenie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku. Dyrektor i zaproszeni goście złożyli uczniom gratulacje wyników w nauce oraz  życzenia pięknych, spokojnych i pełnych przygód wakacji.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Gala Jubileuszowa 10-lecia PaT

W dniach 23.06.-24.06. 2015 uczniowie klas I i II liceum ogólnokształcącego  o profilu policyjnym w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą wraz z opiekunami: p.Agnieszką Bąkowską-Krucz, p.Tomaszem Fonderskim i p.Dariuszem Zdunowskim wzięli udział w Gali Finałowej z okazji X-lecia Przystanku PaT. W tych dniach muzyka, śpiew, taniec, spektakle jednym słowem pasja opanowała Stadion Narodowy w Warszawie.
Nim jednak Przystanek się rozpoczął formalności musiało stać się zadość. Mowa o dźwiękach gongu, który tym razem zabrzmiał dziesięciokrotnie. Jako pierwsza w gong uderzyła Aleksandra Nizio, która wykonała pierwszy utwór podczas gali finałowej „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Kolejne tony gongu wybijali Elżbieta Rusiniak z MSW, Sławosz Marcisz, Danuta Łazur, Dorota Nakonieczna, Anna Łukaszewska Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty wraz z Urszulą Augustyn Sekretarz Stanu w MEN, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski. Dziesiąte uderzenie było dziełem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego.
Po tym uderzeniu nastąpiło prawdziwe szaleństwo z udziałem 11 000 osób zgromadzonych na Stadionie Narodowym. Zabrzmiał Hymn programu PaT, po czym scena została opanowana przez Roberta Osama i jego zespół wokalny. Swoją obecnością i dźwiękami Galę Jubileuszową 10- lecia PaT uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Następnie na scenie pojawiły się kolejni instruktorzy, którzy od lat towarzyszą PaTowiczom. Wśród nich byli Branko Bielopotocky (Hip-Hop), Sylwia Socha (Zumba), Marta Schuberg, Ricardo Marques (Capoeira), Sophie Kobus (Sama Brazylijska), Roman Holc (Warsztaty teatralno-lalkarskie).

Gala Finałowa była także swego rodzaju retrospekcją. Szef akcji insp. Grzegorz Jach w studiu prowadził rozmowy z udziałem młodzieży, ministrów, samorządowcami, artystów, sportowców, mundurowych, wracając do wcześniejszych Przystanków. Podczas pierwszego studia Komendant Główny Policji kierując słowa do PaTowiczów powiedział, że dają oni przykład swoim rówieśnikom, że stanowią prawdziwy potencjał do działania. Na scenie pojawił się również Piotr Polk z serialu „Ojciec Mateusz”. Wyemitowano m.in. scenę z serialu podczas, której wcielając się w rolę komendanta, aktor mówił o programie Profilaktyka a Ty. Skoro Przystanek PaT odbywa się na Stadionie Narodowym nie mogło zabraknąć także prawdziwego mistrza sportu. Ze złotym medalem olimpijskim z Soczi do młodzieży przemówił Zbigniew Bródka.
Na X Przystanku PaT nie mogło zabraknąć spektaklu, tym razem Grupy PaT z Lęborka zrealizowała spektakl taneczno-muzyczny „Szukając siebie”. Ponadto na scenie wystąpił także zespoły Filids i Kurpianka z Kadzidła.
Kolejną częścią programu był koncert ikony PaT Jarosława Chojnackiego, po którym insp. Grzegorz Jach na scenę zaprosił sztab akcji dziękując poszczególnym osobom za lata praca na rzecz Społeczności PaT. Na zakończenie Gali po raz drugi w historii akcji odbył  się spektakl laserowo-multimedialny z „Laser Violin Show” z okazji 10-lecia PaT. Dzień pierwszy dobiegł końca. Przystanek trwa jednak dalej. Już po północy odbył się koncert gwiazdy Gali X Przystanku Grzegorza Hyżego, a później kino profilaktyczne PaT i o 6:00 koncert „Warszawski świt”.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Obóz Szczecin/Międzyzdroje 8-14.06.2015

W dniach 8-12.06 2015r. młodzież z klas mundurowych w ZS im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku w ramach szkolenia policyjnego uczestniczyła w obozie poligonowym w jednostce wojskowej w Szczecinie. Korzystając z uprzejmości, a także zaangażowania w przedsięwzięcie współpracy z klasami mundurowymi pułkownika Wojciecha Płocica, młodzież zasmakowała prawdziwego życia wojskowego.
Grupa naszych uczniów była pod dowództwem sierżanta z podwładnymi mu żołnierzami szeregowymi, którzy z dużym zaangażowaniem prowadzili poszczególne etapy szkolenia. Taki obraz kadry sprawił, że przed naszymi podopiecznymi stanęło ogromnie wymagające zadanie. Codzienne ćwiczenia fizyczne, wielokilometrowe marsze w tempie „regulaminowym”  a także zadania bojowe i zmagania sportowe o charakterze użyteczności wojskowej, to część działań szkolenia, które skutecznie prowadziło do wyczerpania organizmów nawet najtwardszych zawodników. Nie bez znaczenia jeśli chodzi o  kondycję fizyczną, ale także obciążenie psychiczne było trzymanie dyscypliny wojskowej. Dbanie o mundur, porządek na zbiórkach, w pokojach, a także stosowanie się do hierarchii stopni wojskowych powodowały skrajne emocje, co objawiało prawdziwe oblicze naszych podopiecznych. Zwieńczeniem szkolenia była noc spędzona na poligonie, gdzie uczniowie sami przygotowali cały obóz, a także realizowali obowiązek pełnienia warty. Zaplanowany czas przewidywał dwie godziny snu, z którego nie wszyscy mogli korzystać.

To na pewno nie była łatwa przeprawa, jednak z całą pewnością i uznaniem można powiedzieć, że uczniowie z Zespołu Szkół w Czerwińsku pokazali prawdziwy charakter, nie ulegali presji, stworzyli silną grupę dając sobie wzajemne wsparcie, dobrze radzili sobie ze stresem i obciążeniem fizycznym. Udowodnili, że to silna grupa o bardzo dobrze ukształtowanym kręgosłupie moralnym. Stawali w szranki z rówieśnikami, którzy realizują szkolenia w jednostce wojskowej raz w miesiącu, a nie ustępowali im pola na zawodach, niejednokrotnie bijąc rekordy poszczególnych konkurencji, co wprawiało w zdumienie nawet przedstawicieli wojska. Budujący jest również fakt, iż pomimo ogromnego obciążenia, wielu z naszych podopiecznych prowadziło samodoskonalenie o charakterze sportowym, w czasie wolnym, którego mocno brakowało. Spowodowane to było dodatkowymi atrakcjami pobytu w Szczecinie jakim było między innymi jego zwiedzanie pod okiem przewodnika. Mnóstwo pozytywnych emocji wywołał pobyt na paintballu laserowym, gdzie uczniowie mogli przenieść się do rzeczywistości gier typu canter straik. Sprzyjające okoliczności kalendarza imprez w Szczecinie sprawiły, iż mogliśmy korzystać z tzw. Dni Morza. Dzięki temu nie tylko zobaczyliśmy ale odwiedziliśmy pokłady największych masztowców świata, jak STS Siedov, czy Dar Młodzieży, oraz wielu innych.  Wisienką na torcie była wygrana w siatkówkę ze szkołą w Chojnie, która zadeklarowała chęć zmierzenia się w tej dyscyplinie.

Całość szkolenia została podsumowana uroczystym apelem. Uczniowie naszej szkoły odebrali osobiste gratulacje, a także wyrazy uznania za wzorcową postawę i waleczność na szkoleniu. Następnie pojawiły się: smutek z konieczności rozstania i na samą myśl opuszczenia jednostki-  tęsknota.
Po wyczerpującym szkoleniu przyszedł czas na chwile relaksu i wypoczynek nad morzem w Międzyzdrojach. Uczniowie przyzwyczajeni do wojskowego poligonu zamieszkali na polu namiotowym. Podczas pobytu nad morzem nie brakowało chętnych do wspólnego biegania po plaży, kąpieli, a także zabaw na plaży. Również w ramach aktywnego wypoczynku młodzież pływała na kajakach po zatoce, gdzie wiatr i otwarta przestrzeń nie ułatwiała wiosłowania. Miłym  zaskoczeniem było wspólne gotowanie posiłków dla całej grupy. Podczas pożegnania z morzem zwiedzaliśmy Międzyzdroje molo i Aleję Gwiazd kupując pamiątki. Grupa wracała zmęczona ale uszczęśliwiona wspólnie spędzonym czasem. Bogatsza o nowe doświadczenia, oraz świadomość własnych niewyczerpanych możliwości. Młodzież z rozrzewnieniem opuszczała poligon, , z  ciepłymi wspomnieniami całego  pobytu, dziękując za miło  spędzony czas i  opiekę, a także za to wszystko czego nauczyli się i przeżyli wraz z opiekunami asp.sztab. Piotrem Jaszczurem nauczycielem przedmiotów policyjnych i p. Tomaszem Fonderskim wychowawcą klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Policja Państwowa 1919- 1939

8 czerwca 2015r. w ZS im Królowej Jadwigi w Czerwińsku została otwarta wystawa poświęcona historii Policji. Organizatorem wystawy była Komenda Powiatowa Policji w Płońsku. Prezentowane zdjęcia przedstawiają Policję Państwową z lat 1919-1939 i pochodzą ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego i Gabinetu Komendanta Głównego.
 Od kilku lat Komenda Powiatowa Policji w Płońsku współpracuje z Zespołem Szkół w Czerwińsku im. Królowej Jadwigi, gdzie funkcjonują klasy o profilu policyjnym. Płońscy policjanci wraz z nauczycielami oraz uczniami szkoły organizują wiele przedsięwzięć o charakterze  profilaktycznym i edukacyjnym. Najnowszym przedsięwzięciem obydwu instytucji jest właśnie otwarta w poniedziałek w budynku ZS im. K. Jadwigi w Czerwińsku wystawa poświęcona historii Policji. Prezentowane na wystawie fotografie pochodzą ze zbiorów  Narodowego Archiwum Cyfrowego i Gabinetu Komendanta Głównego, a przedstawiają funkcjonariuszy Policji Państwowej z lat 1919-1939. Na zdjęciach z lat 20-tych i 30-tych zobaczyć można ówczesnych policjantów pełniących różne rodzaje służby, w tym również patrolujące miasto policjantki.
 Uroczystość otwarcia wystawy uświetnił, krótkim wykładem o historii Policji, nadkom. Zbigniew Bartosiak - radca Wydziału Historii Policji i Edukacji Społecznej Gabinetu KGP. W uroczystości wzięli udział: Komendant Powiatowy Policji w Płońsku insp. Piotr Leonarcik, asp. szt. Sławomir Goszczycki, sierż. szt. Kinga Drężek- oficer prasowy i Wójt Gminy Czerwińsk p. Marcin Gortat.
 Wystawa dostępna będzie dla dzieci i młodzieży oraz zainteresowanych nią osób przez najbliższy tydzień, w godzinach otwarcia placówki . Od 17-go czerwca br. będzie można ją oglądać w holu głównym w budynku Urzędu Miasta w Płońsku.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria


Powiatowe Obchody Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki

W dniu 1 czerwca 2015 roku 28- osobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi wraz z opiekunami: p. Agnieszką Bąkowską-Krucz, p. Wioletą Domańską, ks. Jackiem Wilczyńskim i p. Dariuszem Zdunowskim uczestniczyła w powiatowych obchodach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki na terenie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku.
W programie, który rozpoczął się o 12.00 młodzież miała możliwość  zatańczenia „belgijki”, obejrzenia pokazów żonglerskich , baniek mydlanych i musztry wojskowej, wysłuchania koncertu grupy „Horyzonty”, obejrzenia sprzętu policyjnego i strażackiego i wystąpienia ze spektaklem pantomimy.
O godzinie 14.00 uczestniczyli nasi uczniowie  w ZRYWIE WOLNYCH SERC. W Płońsku akcja odbyła się na ternie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji.
Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki kierowane jest do rodzin, dziadków i wnuków, rodziców i dzieci, wychowawców i podopiecznych, włodarzy i obywateli miast, miasteczek i wsi, zatem do każdego we wspólnej sprawie promowania MODY NA ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ, na życie bez przemocy fizycznej i psychicznej, na życie godne i odpowiedzialne, na życie bezpieczne, życie, którego wartością jest wolność.
Symbolem akcji jest GEST bicia serca wykonywany przez 60 sekund – jednocześnie przez wszystkich uczestników akcji w całym kraju 1 czerwca 2015 roku, o godz. 14.00. Ten gest nazywany jest ZRYWEM WOLNYCH SERC. Serc wolnych od przemocy i uzależnień. Serc wrażliwych na drugiego człowieka. Serc zdrowych i odpowiedzialnych. Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.
Zatrzymajmy się zatem na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Wycieczka przedmiotowa - uprawa truskawek i malin

W dniu 27 maja 2015r.uczniowie klas technicznych pod opieką p.Eleonory Krysiak i p. Doroty Kłoszewskiej, odbyli wycieczkę do gospodarstwa p. Gmurczyków, rodziców jednej z uczennic Technikum Agrobiznesu.
Dzięki życzliwości gospodarzy młodzież zapoznała się z technologią uprawy malin pod osłonami, oraz z nowoczesnymi odmianami truskawek.
Drugim gospodarstwem, które odwiedzili uczniowie to plantacja owoców położona w Zdziarce u p. Zarzyckich.
Obydwa odwiedzane gospodarstwa prowadzone są na wysokim poziomie, a nasi uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę dzięki życzliwości gospodarzy, którzy chętnie przyjęli i podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Malinowe Factory

W dniu 20 maja 2015r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do gospodarstwa ogrodniczego w Roguszynie do p. Jakubiaków. Uczniowie klasy I TA wraz o opiekunem p. Dorotą Kłoszewską zapoznali się ze strukturą gospodarstwa i technologią uprawy malin w tunelach i uprawą truskawek. Gospodarstwo prowadzone jest na wysokim poziomie technologicznym. Państwo Jakubiakowie zostali docenieni za swoją pracę przez wydawcę czasopisma „ Jagodnik,” w dodatku do majowego wydania 2014r tegoż czasopisma „ Malinowe Faktory” na pierwszej stronie zamieszczono zdjęcie całej rodziny, a w treści opisano pracę i zabiegi prowadzone w gospodarstwie i na uprawach polowych.
Wiele prac zilustrowano zdjęciami  tuneli i owoców rosnących na polu i pod osłonami.
Córka Państwa Jakubiaków Julia wraz z mężem Dawidem Lewandowskim są absolwentami naszej szkoły. Jest to dla naszej szkoły chluba tym bardziej, że młodzi ogrodnicy kontynuują naukę na uczelniach wyższych, aby móc jeszcze doskonalej kultywować tradycje rodzinne.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Wycieczka do SPPP W PŁOCKU

Dnia 19.05.2015r. uczniowie klasy I LO o profilu policyjnym odwiedzili Samodzielny Pododdział Prewencji w Płocku. Podczas pobytu młodzież miała szansę poznać specyfikę działań prewencyjnych i struktury organizacyjne.  Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji uzbrojenia i doboru sprzętu w zależności od prowadzonych działań. Uczniowie mieli okazję obejrzeć z bliska wiele rodzajów prawdziwej broni bojowej. Po krótkich prezentacjach nadeszła pora na ćwiczenia praktyczne prowadzone przez jednostkę prewencji.  Każdy uczestnik miał za zadanie ubrać pełne umundurowanie policjanta prewencji. Następnie prowadzona była musztra i realizacja założeń bojowych między innymi utrzymanie szyku i zepchnięcie grupy chuliganów, których pozorowali policjanci z jednostki. Zadanie okazało się arcytrudne z uwagi na siłę fizyczną starszych policjantów, ich wyszkolenie i doświadczenia w realnych działaniach. Nie mniej jednak uczniowie z Czerwińska otrzymali pochwały za wspólne i zjednoczoną postawę w działaniach,  a także wskazówki do osiągnięcia wyższej skuteczności. Po ćwiczeniach fizycznych pod okiem instruktora nasza młodzież miała okazję postrzelać z armatki wodnej. Oczywiście znaleźli się ochotnicy, którzy sprawdzili działanie armatki na własnej skórze.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria

„DEBATA”

18 maja sali warszawskiego MODR-u oddział Poświętne w Płońsku odbyła się debata powiatowa na czele z wojewodą Jackiem Kozłowskim, starostą płońskim Andrzejem Stolpą, zastępcą  Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Markiem Świszczem oraz Komendantem Powiatowej Policji w Płońsku insp. Piotrem Leonarcikiem. W debacie uczestniczyli też uczniowie pierwszej klasy liceum o profilu policyjnym, jako grupa reprezentacyjna Zespołu Szkół w Czerwińsku. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania, poświęconego bezpieczeństwu osób starszych oraz profilaktyce rówieśniczej wśród młodzieży było „Wspólnie Bezpieczniej”. Młodzież miała okazję usłyszeć i poznać tematykę zagadnień związanych z zagrożeniami osób starszych m.in. o metodzie „na wnuczka”.  Dodatkowo wszyscy obecni mieli szansę wypowiedzieć się na temat bezpieczeństwa w okolicy którą zamieszkują i przedstawić ewentualne propozycję zmian mających na celu poprawę bezpieczeństwa.  Dyskusja międzypokoleniowa doprowadziła do wysnucia ciekawych wniosków:
- włączenie młodzieży klas policyjnych w przedsięwzięcia realizowane przez policję, w szczególności w działania profilaktyczne;
- promowanie i organizacja spotkań seniorów z młodzieżą w celu wymiany doświadczeń
My natomiast cieszymy się, że nasza młodzież miała  wpływ  na dyskusję odnośnie podnoszenie bezpieczeństwa naszego regionu. Doceniamy również rozwagę liderów debaty i decyzję o włączeniu w realne działania młodzieży klas mundurowych wspólnie z przedstawicielami prawa, a tym samym podniesienie rangi ucznia w mundurze.

Szkolenie na strzelnicy w Szerominku

W dniu 11 maja 2015r uczniowie klas mundurowych kl I i II LO wzięli udział w szkoleniu na strzelnicy w Szerominku.  Pod opieką nauczycieli  p. Iwony Umięckiej, p. Renaty Kozakiewicz i p. Dariusza Zdunowskiego. Doskonalili wiedzę zdobytą w teorii na zajęciach policyjnych, a w  praktyce, mieli możliwość oddania kilku strzałów do tarczy z broni ostrej. Fachową wiedzą służyli Piotr Jaszczur i Grzegorz Osiński nauczyciele przedmiotów policyjnych.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Świeto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Moralnym i patriotycznym obowiązkiem każdego z nas jest znać polską historię, czcić wielkich bohaterów i sławić ich doniosłe czyny. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że tworzy historię swojego narodu. Dlatego też 30 kwietnia 2015r w naszej szkole odbył się apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowany przez uczniów klasy II T i p. Żanetę Sobczak.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria


Zakończenie roku szkolnego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

W dniu 25 kwietnia w Zespole Szkół im. K. Jadwigi w Czerwińsku odbyło się zakończenie roku szkolnego dla słuchaczy trzeciego roku Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.
Dyrektor Dariusz Umięcki życzył słuchaczom sukcesów w życiu i pracy zawodowej, podkreślając determinację w dążeniu do zdobywania wiedzy w obliczu mnogości obowiązków dorosłego życia.
Opiekun trzeciego roku p. Stanisław Kwiatkowski ze wzruszeniem pożegnał słuchaczy, wręczając świadectwa ukończenia szkoły. Słuchacze podziękowali za trud przekazywania wiedzy wręczając kwiaty nauczycielom i pracownikom szkoły. Abiturienci otrzymali upominki z rąk młodszych kolegów z życzeniami wszelkiej pomyślności. Po uroczystości wszyscy pozowali do pamiąkowych zdjęć, w pięknej scenerii szkolnego ogrodu.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych

W dniu 24 kwietnia 2015r. absolwenci Liceum Ogolnokształcącego o Profilu Policyjnym i Technikum  Agrobiznesu uroczyście zakończyli swoją edukację, otrzymując świadectwa ukończenia szkoły. Dyrektor Dariusz Umięcki  wychowawcy klas: p. Dorota Kłoszewska i Anna Nowakowska, jak też zaproszeni goście, życzyli absolwentom sukcesów w dalszym życiu, w pracy zawodowej i na maturze.
Najlepsi uczniowie i ci, którzy wyróżnili się w pracy, nauce i sporcie, a także najlepsi czytelnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Uroczystość uświetniła śpiewem maturzystka z Technikum Agrobiznesu -  Ewelina Chołuj.
Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami na koniec pozowali do pamiątkowych zdjęć w ogrodzie szkolnym.

  Wszystkim abiturientom gratulujemy wyników i życzymy sukcesów na maturze.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria

II Nadwiślańskie Dyktando z prof. Bralczykiem

W dniu 28 kwietnia 2015r. uczniowie Zespołu Szkół im. K. Jadwigi pod opieką p. Renaty Kozakiewicz, wzięli udział w II Nadwiślańskim  Dyktandzie z prof. Bralczykiem w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.
Mottem tegorocznej edycji były słowa Mikołaja Reja: „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, i swój język mają”,  którego gośćmi specjalnymi byli prof. Jerzy Bralczyk oraz doc. Grażyna Majkowska.
Do pisania tekstu dyktanda w trzech kategoriach zgłosiło się około 110 uczestników.
Z naszej szkoły dyktando napisali:
Agnieszka Mączyńska, Karolina Wronka, Natalia Aleksandrowska, Sylwia Fotek, Marcin Chludziński, Sylwia Perzanowska, Magdalena Plichta, Aleksandra Bisialska i Małgorzata Czytrzyńska.
Małgosia Czytrzyńska z klasy II LO zdobyła trzecie miejsce.


Po sprawdzeniu prac wyniki były następujące:

KATEGORIA GIMNAZJUM:
I miejsce - Arkadiusz Ziółkiewicz (Gimnazjum w  Małej Wsi)
II miejsce - Paulina Stankiewicz (Gimnazjum w Bulkowie)
III miejsce - Zuzanna Kaźmierczak (Gimnazjum w Blichowie)
KATEGORIA SZKOŁA ŚREDNIA:
I miejsce - Maja Macion (Zespół Szkół w Wyszogrodzie)
II miejsce  - Justyna Boch (Zespół Szkół w Wyszogrodzie)
III miejsce - Małgorzata Czytrzyńska (Zespół Szkół w Czerwińsku nad Wisłą)
KATEGORIA VIP:
I miejsce       Mirosława Szymańska (Środowiskowy Dom Samopomocy w Wyszogrodzie)
II miejsce       Hubert Więckowski (nauczyciel Gimnazjum  w Wyszogrodzie)
III miejsce   Józef Augustyniak (Vistula Bank Spółdzielczy)

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, książki z wpisem prof. Jerzego Bralczyka, a w kategorii gimnazjalnej i szkół Średnich za miejsca pierwsze rowery.
W czasie sprawdzania prac, uczestnicy wysłuchali rozmowy zaproszonych gości na temat zapożyczeń w języku polskim.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Pielgrzymka maturzystów

Tradycyjnie, po świętach Wielkanocnych w dniu 17 kwietnia, grupa maturzystów wyruszyła z pielgrzymką do Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to piękna okazja do podziękowania tej szczególnej Matce za dotychczasową opiekę i zawierzenia matury oraz planów przyszłości. Wraz z nami na szlak pielgrzymki wyruszyli pani Dorota  Kłoszewska oraz nasz katecheta ks. Jacek Wilczyński.
W drodze przygotowując się duchowowo poznaliśmy historię sanktuarium. Po przybyciu, pierwsze kroki skierowaliśmy do kaplicy cudownego obrazu. Była to okazja do pokłonienia się i pobożnościowego przejcia na kolanach przed tronem Matki. Potem bogaty program: zwiedzanie muzeów, ciekawa konferencja w Bazylice i Droga Krzyżowa na wałach Zakończyliśmy spotkanie Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Libery. Pełni wrażeń wyruszyliśmy w stronę Kalwarii. W domu Caritas czekała na nas ciepła kolacja i zasłużony wypoczynek.
W sobotę po śniadaniu wyjazd do Sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii  Zebrzydowskiej. To miejsca tak żywo przypominające nam Ojca Świętego Jana Pawła II.
Sam Święty tak o tym mówił ”Sanktuarium Matki Bożej – i Dróżki. Nawiedzałem je wiele razy, począwszy od moich lat chłopięcych i młodzieńczych. Nawiedzałem je jako kapłan. Szczególnie często nawiedzałem sanktuarium kalwaryjskie jako arcybiskup krakowski i kardynał. (...) Jednakże najczęściej przybywałem tutaj sam i wędrowałem po dróżkach Pana Jezusa i Jego Matki, rozpamiętywałem Ich najświętsze tajemnice.”
Modlitwa przed cudownym obrazem, zwiedzenie bazyliki i apartamentów papieskich było naszym udziałem.


Kolejnym punktem programu Wadowice. W pierwszej kolejności udaliśmy się do parafialnego kościoła. Tu przy chrzcielnicy podziękowaliśmy za dar świętego Jana Pawła II. Czekając na wejście do muzeum oczywiście skosztowaliśmy papiekich kremówek -naprawdę są pyszne. Potem piękne muzeum w domu w którym mieszkał jako chłopiec Karol Wojtyła. Nowoczesne, pięknie przygotowane, posiadające niezliczone pamiątki po Ojcu Świętym.
Na koniec dotykające głębi naszych serc doświadczenie obozów w Oświęcimiu i Brzezince. Wewnętrznie porażeni zadawaliśmy sobie pytanie jak człowiek, człowiekowi mógł zgotować taki los. Przy ścianie straceń i przy celi św. Maksymiliana Kolbe modliliśmy się o pokój na świecie.
Powrót w późnych godzinach do domu. To były piękne i bogate w doznania dni, które zabierzemy w nasze dorosłe życie jako cenne doświadczenie.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Hołd katyński i smoleński

10 kwietnia 2015 roku w 75 rocznicę zbrodni społeczność Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą oddała hołd polskim żołnierzom i policjantom pomordowanym przez NKWD w: Charkowie, Katyniu, Miednoje. W 5 rocznicę katastrofy smoleńskiej uczczono natomiast 96 Polaków na czele z prezydentami Rzeczypospolitej Polskiej: Lechem Kaczyńskim i Ryszardem Kaczorowskim, którzy za pamięć o Katyniu zapłacili cenę najwyższą.
    Uroczystość rozpoczęła się od apelu szkolnego, na którym przypomniano te tragiczne wydarzenia i ich znaczenie dla narodu polskiego. Minutą ciszy uczczono ich ofiary.
    Następnie kadeci klas I i II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym przemaszerowali pod tablicę pamiątkową poświęconą katastrofie smoleńskiej, zlokalizowaną na dziedzińcu Urzędu Gminy w Czerwińsku
nad Wisłą.
    Przy dźwiękach hymnu poczet flagowy wciągnął flagę państwową na maszt. Kadeci wystawili wartę honorową.
    Pod tablicą pamiątkową delegacja szkoły wspólnie z Panem Wójtem Marcinem Gortatem złożyła wiązankę biało-czerwonych kwiatów.
    Uroczystość zakończyło przemówienie dyrektora szkoły Pana Dariusza Umięckiego, który zwracając się do młodzieży przypominał jak wielkie zobowiązanie pamięci płynie dla niej z tych tragicznych lekcji, spiętych rotą żołnierskiej przysięgi o wierność „Bogu Honorowi i Ojczyźnie”.
    Wspomniał również postacie płk Bolesława Jakubiaka z Radzikowa zamordowanego w Katyniu oraz porucznika Zdzisława Bańkowskiego
i posterunkowego Zygmunta Kani z Czerwińska zamordowanych w Miednoje.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Trzydniowe szkolenie dla klas technikum

W dniach 8-10 kwietnia 2015r. młodzież z technikum w ZS wzięła udział w szkoleniu zorganizowanym przez p. Dorote Kłoszewską nauczyciela przedmiotów zawodowych przy współudziale pracowników ODR w Poświętnem.
"Dobre praktyki rolnicze na obszarach szczególnie narażonych OSN na azotany pochodzenia roślinnego". szkolenie o tym tytule obejmowało programem 3 dni, w tym 2 dni to zajęcia teoretyczne, a treci dzień to warsztaty w gospodarstwie rolnym w miejscowości Łepki Wielkie gm. Ojrzeń, zajmującym się produkcją roślinną i hodowlą bydła mlecznego. zajęcia teoretyczne prowadzone były przez pracowników ODR oddział Poświętne w Urzędze Gminy w Płońsku. W ramach zajęć teoretycznych uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tematyką związaną z nawożeniem i uprawą gleby nowoczesnymi technikami uprawy roli, pracami na programie nawozowym. Opiekunami były: p. Eleonora Krysiak i p. Dorota Kłoszewska.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Tydzień zawodowca

W dniach 24-25 marca 2015r. odbyły się zajęcia dla uczniów w ramach tygodnia zawodowca. Młodzież wzięła udział w konkursach: rozpoznawania roślin uprawnych, nasion, ras bydła, części maszyn. W warsztatach przeprowadzanych przez pracownika banku "Vistula" Bank Spółdzielczy w Czerwińsku na temat wyliczania kredytów i lokat bankowych. Pani Agnieszka Lenczewska nauczyciel przedmiotów zawodowych przeprowadziła zajęcia z Carvingu. Młodzież zapoznała się z zasadami rzeźbienia w owocach i warzywach, a następnie cała grupa uczniów wspólnie stworzyła kolorową kompozycję kwiatową z warzyw i owoców.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

8 marca - Dzień Kobiet

„Kobieta to odrębny temat rzeka. Jej psychika to wielki, gęsty las, wielu w nim
zbłądziło śmiałków. Męscy szowiniści twierdzą, ze kobiety są zmienne, mają
charakter, ale codziennie inny. Jest też pewna teoria, która głosi, że bez
kobiety nie byłoby pełnego człowieka...coś w tym jest. Kobiety – romantyczne
anioły, fame fatale, bohaterki, wspaniałe i okropne, mądre, kapryśne,
skomplikowane. Pamiętajmy, że to one tworzą życia czar i zamieniają ziemię w raj”

Tymi słowami  9 marca rozpoczął się w naszej szkole apel z okazji Dnia kobiet. Panowie ci młodsi i ci starsi razem przygotowali na sali gimnastycznej miłą niespodziankę. W pierwszych rzędach usadzono płeć piekną i rozpoczął się urozmaicony program. Przez prawie godzinę poprzez szereg miłych i zabawnych tekstów od poezji po śmieszne scenki, wywiady i piosenki ukazywano różne aspekty życia kobiet.
Na koniec przedstawiciele panów wypowiedzieli takie właśnie życzenia:
„Wszystkim naszym tu obecnym Kobietom i Kobietkom z okazji święta pragniemy z serca wyrazić nasze szczere i gorące życzenia. Wszystkiego najlepszego, wiele szczęścia płynącego z relacji rodzinnych i przyjacielskich, pogody ducha, piękna i mnóstwa powodów do radości w życiu codziennym. Spokojnego dobrze wypełnionego czasu, sukcesów oraz dobrych ludzi na drodze życia. Miejcie w nas wsparcie i pomoc” i dołączono symboliczne kwiaty i słodycze.
To były bardzo miłe chwile
Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Szkolenie dla rolników

Dnia 16 marca 2015r w Zespole Szkół w Czerwińsku odbyło się szkolenie na temat "Nowych zasad przyznawania płatności bezpośrednich w 2015 roku". Szkolenie zorganoizował MODR oddział Poświętne, które poprowadził pracownik ARiMR w Płońsku Andrzej Ziółkowski.

"Szkoła bezpiecznego jutra"

W dniu 20 marca 2015 r. na bulwarze wiślanym w Czerwińsku nad Wisłą z okazji pierwszego dnia wiosny odbyły się pokazy służb mundurowych promujące projekt „Szkoła Bezpiecznego Jutra”.
Udział w przedsięwzięciu wzięli uczniowie z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi wraz z opiekunami. W ramach pokazów zaprezentowali się:
Strażacy z Sekcji Ratownictwa Wodnego OSP Płońsk wyjaśnili w jaki sposób udzielić pomocy tonącej osobie. Odbył się pokaz sprzętu ratowniczego oraz sprzętu do nurkowania.
Uczestnicy mogli dowiedzieć się w jaki sposób należy przygotowywać wały przeciwpowodziowe.
Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Płońsku dla uczestników projektu „Szkoła Bezpiecznego Jutra” przygotowali pokaz sprzętu policyjnego, radiowozu do obsługi wypadków drogowych, technikę śledczą oraz pokaz psa służbowego.
Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz symulacji wypadku samochodowego przygotowany przez zastęp OSP Czerwińsk nad Wisłą. Strażacy pokazali jak przy użyciu specjalnego sprzętu ratowniczego można w szybki sposób wydobyć poszkodowanego z samochodu a następnie udzielić mu pierwszej pomocy. Strażacy pocięli samochód, żeby wyjąć poszkodowanego. Płońscy policjanci zapoznawali uczestników z autem wykorzystywanym do ekspertyz wypadków samochodowych.
Po części oficjalnej przystąpiono do konkursów przygotowanych przez OSP Płońsk. Uczniowie mogli wziąć udział w zawodach polegających na budowie wału przeciwpowodziowego na czas, strzelaniu do celu z pistoletu paintballowego czy też uczestniczyć w rzucie kołem ratunkowym. Najlepsi uczestnicy „zawodów” wygrywali przejazd łodzią motorową po Wiśle. Przewidziano również ognisko dla uczestników projektu, lecz silnie wiejący wiatr pokrzyżował plany.
Oczywiście wszystko działo się w czasie zaćmienia Słońca :)
Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Dzień języków obcych

23 marca w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku odbył się „Dzień Języków Obcych”, którego organizatorami byli: pani Agnieszka Bąkowska – Krucz, pani Wioleta Domańska, pani Katarzyna Średnicka oraz pan Dariusz Zdunowski. Tego dnia cała szkoła odwiedziła najważniejsze państwa na mapie świata. Naszym pierwszym przewodnikiem była klasa I LO, która zabrała nas do słonecznej Italii. Odwiedziliśmy stolicę mody, którą jest Mediolan oraz miasto najważniejszego zwierzchnika Kościoła – Rzym. Przy wizycie we Włoszech nie mogliśmy posmakować pizzy, która była bardzo dobra. Następnie klasa I Tech. zabrała nas do Holandii gdzie oglądaliśmy przepiękne, różnorodne tulipany, które wprawiały nas w ogromny zachwyt i podziw. Holendrzy poczęstowali nas serami, które nam bardzo posmakowały. Klasa II LO zabrała nas do naszych zachodnich sąsiadów, gdzie odwiedziliśmy Berlin, Hamburg i Frankfurt nad Menem. Na koniec podróży uczniowie cofnęli czas do października i braliśmy udział w OktoberFest. W Niemczech zostaliśmy ugoszczeni różnego rodzaju chlebami, kiełbasami oraz sałatką Kartoffelnsalat.

Szybko wsiedliśmy w samolot i polecieliśmy do temperamentnej Hiszpanii, gdzie uczniowie klasy II przedstawili nam zwyczaje walki Hiszpanów z bykami oraz najważniejsze informacje o tym kraju oczywiście nie pomijając zabytków. Klasa III liceum zabrała nas do modnej Francji, gdzie mogliśmy podziwiać fantastyczne i niepowtarzalne zabytki tego kraju. Nie zapomnieliśmy przyjrzeć się stylowi ubioru Francuskiej ulicy, więc kto wie może w naszej szkole nastąpi moda na szyk i elegancję. Zostaliśmy poczęstowani pysznymi serami oraz bułeczki na francuskim cieście. Później przedostaliśmy się przez Morze Północne do Wielkiej Brytanii. Uczniowie klasy III Tech. opisali nam zabytek jakim jest Big Ben oraz przedstawili kilka ciekawostek. Na koniec najstarsza klasa w szkole, którą jest IV Tech. zabrała nas do Rosji gdzie wysłuchaliśmy mini koncertu muzyki rosyjskiej oraz przedstawiono nam kilka ciekawostek nie omijając najważniejszych informacji o kraju.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Dziękujemy wszystkim klasom oraz oranizatorom za włożony trud.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego