2012/2013 - strona_zs_czerwinsk

Idź do spisu treści

Menu główne

2012/2013

Z ŻYCIA SZKOŁY


Akcja honorowego oddawania krwi

     8 listopada 2012 roku już po raz kolejny pełnoletni uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły honorowo oddawali krew. Dołącz do grona Honorowych Dawców.


Więcej zdjęć w zakładce Galeria.


Twoja krew to nadzieja dla tych, którzy pokonują trudne chwile życia.


50 - lecie Szkoły

     W sobotę, 17 listopada 2012 roku Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku świętował jubileusz 50 – lecia. W szkole spotkali się nauczyciele, absolwenci i dyrektorzy placówki.

Zaproszeni goście

Wśród zaproszonych gości byli m.in.

 • byli dyrektorzy: Zdzisław Kot, Andrzej Gronkiewicz, Hanna Maria Sroczyńska, Stanisław Ziemkiewicz, Maria Teresa Durda,

 • poseł Jan Maria Jackowski,

 • naczelnik Wydziału Oświaty Paweł Dychto,

 • dyr. delegatury w Ciechanowie Agata Pawłowska,

 • dyr. Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poświętnem Agata Sosińska,

 • komendant powiatowy policji Dariusz Sady,

 • prezes Koła nr.15 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych Edward Pyrzanowski,

 • ks. proboszcz parafii czerwińskiej Sławomir Goworek,

 • ks. Hubert Komorowski dyr. Domu Księży Emerytów w Płocku,

 • radni powiatowi: Rajmund Okrasa, Ryszard Gortat,

 • wójtowie Gminy Czerwińsk: Janusz Gortat, Michał Walerysiak,

 • Starosta Powiatu Płońskiego Kaziemierz Dąbkowski i obecny wicestarosta Andrzej Stolpa,

 • rodzina jednego z założycieli szkoły Czesława Przedpełskiego,

 • dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.  


Dyrektorzy naszej szkoły

     Sobotnia uroczystość rozpoczęła się mszą św. w czerwińskiej bazylice, a potem nauczyciele, absolwenci i zaproszeni goście spotkali się w budynku Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi. Tu można było obejrzeć prezentację dotyczącą historii szkoły oraz program artystyczny w wykonaniu uczniów. Konferansjerzami uroczystości byli absolwenci Dorota Kłoszewska i Robert Kątny.

Część artystyczna

Więcej zdjęć znajdziesz w zakładce Galeria.


Uczniowie o gołębich sercach

     Uczniowie klasy III Technikum pod opieką p. Doroty Kłoszewskiej zorganizowali akcję charytatywną dla podopiecznych płońskiego domu dziecka. W ramach tego projektu uczniowie zbierali pieniądze na zakup niezbędnych artykułów codziennego użytku.
     W obrębie tego programu młodzież, by pozyskać dodatkowe fundusze, odwiedzała pobliskie szkoły podstawowe oraz gimnazjum, gdzie przedstawiali swe talenty muzyczno - taneczne. Młodzi artyści podbili serca mmmmłodej publiczności, czego wyrazem może być ilość rozdanych im autografów.
      Akcja zakończyła się przekazaniem darów Dyrekcji Płońskiego Domu Dziecka 6 grudnia 2012 roku.

Więcej zdjęć znajdziesz w Galerii.


Wigilia Szkolna

     21 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół odbyła się Wigilia. Zanim uczniowie oraz pracownicy podzielili się opłatkiem, składając świąteczne życzenia, oglądali jasełka przygotowane przez tegorocznych maturzystów pod kierunkiem p. Agnieszki Bąkowskiej - Krucz.


Więcej zdjęć znajdziesz w Galerii.


Studniówka 2013

     19 stycznia 2013 roku o godzinie 19:00 uczniowie dwóch klas maturalnych: IV TA i III LO staropolskim obyczajem zatańczyli poloneza, otwierając tym samym oficjalną część studniówki.
      Jak co roku bal maturzystów, dzięki współpracy rodziców, uczniów oraz wychowawców, odbył się w murach Zespołu Szkół, co jest ówcześnie rzadko spotykane. Zabawę do białego rana uświetnił zespół Horyzonty.Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w zakładce Galeria.


Spotkanie z Ziemkiewiczem

     Rafał Ziemkiewicz, znany z kontrowersyjnych poglądów dziennikarz, zgromadził wielu zainteresowanych na spotkaniu, które miało miejsce 24 lutego 2013 roku w świetlicy Zespołu Szkół w Czerwińsku.
     Publicysta omawiał problematykę swej najnowszej książki pt. "Uważam, że", w której zawarł interesujące opinie na temat aktualnej polityki rządzących oraz postawy poszczególnych polityków.
     Ziemkiewicz bardzo chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez zgromadzonych gości. Spotkanie zakończyło się wpisami dziennikarza do książek, które można było nabyć.


Krwiodawstwo

     Już po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy pomagać potrzebującym. Akcja honorowego krwiodawstwa, przeprowadzona 23 kwietnia 2013 roku, zgromadziła bardzo wielu zainteresowanych, którzy pragnęli oddać krew. W ambulansie sztab pielęgniarek dbał o to, by honorowi dawcy mieli komfortowe warunki oraz miłą atmosferę.


"Więzienie - stracony czas"

     11 marca 2013 roku odbyła się wycieczka uczniów klasy mundurowej do Aresztu Śledczego w Płońsku. Uczniowie naszego Zespołu Szkół jako pierwsi mogli wziąć udział w  projekcie edukacyjnym skierowanym do gimnazjalistów i licealistów oraz mogli zapoznać się z procedurą, której poddawani są osadzeni po przywiezieniu do aresztu. Ponadto, licealiści uczestniczyli w prelekcji wygłoszonej przez pracowników aresztu śledczego i płońskiej policji, która miała na celu poszerzenie wiedzy z zakresu przestępstw i wykroczeń.
     Uczniowie także zobaczyli film edukacyjny, w którym została ukazana sytuacja dokonywania kradzieży oraz stosowanie używek przez nastolatków i wszystkie wynikające z tego konsekwencje.


Uczniowie i Euforia     
6 marca 2013 roku do Zespołu Szkół przybył dwuosobowy teatr z Krakowa, by pokazać spektakl o charakterze profilaktyczno - dydaktycznym. Aktorzy przedstawili problem uzależnień wśród młodych ludzi.


Wycieczka do Sejmu

     
20 marca 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół mieli okazję zapoznać się z formami działania sejmu RP. Uczestnicy wycieczki mogli przysłuchiwać się słownym potyczkom naszych polityków.


Wiosna, ach to ty...

     Wiosna tego roku spłatała nam niezłego figla. Mimo zasp śnieżnych za oknem w Zespole Szkół panowała gorąca atmosfera. Do łez rozbawili nas uczestnicy konkursu pt. "Maraton uśmiechu".
     Miłym akcentem była muzyczna rywalizacja poszczególnych klas w zawodach karaoke. Program przygotowany przez Samorząd Uczniowski został zakończony konkursem jeden z dziesięciu.


Pielgrzymka maturzystów

     11 i 12 kwietnia uczniowie dwóch klas maturalnych: IV TA i III LO wraz z wychowawcami - p. Agnieszką Bąkowską - Krucz i p. Żanetą Sobczak oraz księdzem Henrykiem Chibowskim uczastniczyli w pielgrzymce do Częstochowy.

     Oprócz miejsca kultu, maturzyści zwiedzili muzeum obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, dom papieski w Wadowicach, Kraków oraz Wieliczkę.


Czas rekrutacji


     
Nasi uczniowie, by pokazać bogatą ofertę edukacyjną Zespołu Szkół w Czerwińsku, odwiedzali pobliskie gimnazja. Byliśmy w Kroczewie, Naruszewie, Bodzanowie, Małej Wsi, Młodzieszynie, Wyszogrodzie oraz w naszym rodzimym Czerwińsku.

     Wszędzie spotkaliśmy się z serdecznością i entuzjazmem. Gimnazjaliści chętnie słuchali naszych propozycji edukacyjnych. Film pokazowy odtworzył długą historię ZS oraz największe dokonania placówki. Uczniowie uzyskali odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące pracy szkoły.


Dni otwarte


     
5, 12 oraz 19 kwietnia Zespół Szkół zorganizował dni otwarte dla gimnazjalistów, którzy z wielkim zainteresowaniem odwiedzali i poznawali mury naszej szkoły.

     Uczniowie ZS przedstawili prezentację promującą kierunki kształcenia oraz największe dokonania placówki. Można było obejrzeć pokaz sztuk walki w wykonaniu uczniów klasy policyjnej.


Odtwarzamy historię czerwińskich Żydów

    W Zespole Szkół trwają warsztaty w ramach "Szkoły Dialogu" - edukacyjnego programu, w ramach którego grupa uczniów odtwarza historię czerwińskich Żydów.

     Zespół Szkół w Czerwińsku jest pierwszą szkołą z terenu powiatu płońskiego uczestniczącą w tym programie. Program składa się z warsztatów, które w Czerwińsku prowadzą trenerki z ramienia fundacji.

     Efektem warsztatów b scenariusz wycieczki po Czerwińsku zawierający informacje o historii i miejscach dotyczących Żydów.


Jakub Wiśniewski jednym z finalistów Eko - Łow

     Jakub Wiśniewski, uczeń IV klasy Technikum Agrobiznesu, wziął udział w konkursieEko - Łow, którego celem było zachęcenie młodzieży do poznawania zagadnień związanych z ekologią, ale także tego co związane z przyrodą i niesieniu jej pomocy, czyli łowiectwem.

     Finał IV Mazowieckiego konkursu odbył się 16 kwietnia 2013 roku, podczas którego zmierzyło się 12 osób. Czteroosobowe jury oceniało przygotowane prezentacje multimedialne dotyczące łowiectwa, później finaliści opowiadali na wylosowane wcześniej pytania problemowe.

     Drugie miejsce z finałowej dwunastki zajął właśnie uczeń naszej szkoły - Jakub Wiśniewski.


Czerwińska młodzież we Francji

     Wyjazd do Francji 45 osobowej grupy młodzieży z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą został przeprowadzony w dniach od 9 do 19 kwietnia 2013 roku w ramach dwudziestoletniej już wymiany młodzieży z Liceum Ogrodnictwa i Rolnictwa w Pouille.Więcej czytaj w zakładce Współpraca polsko-francuska.


Kadeci w Komendzie Stołecznej w Warszawie

     25 kwietnia 2013 roku uczniowie klasy pierwszej Liceum Policyjnego w Czerwińsku nad Wisłą zwiedziła Komendę Stołeczną w Warszawie oraz Muzeum Policji. Uczniowie mogli podziwiać urządzenia, umundurowanie, modele pojazdów używane niegdyś w policji. Młodzież mogła również zobaczyć czym zajmują się osoby pracujące w różnych sekcjach komendy takich jak: Laboratorium Kryminalistyczne, Balistyce, Mechanoskopii, Pracowni Technik Wizualnych oraz Daktyloskopii. Ponadto, uczniowie zostali zapoznani z technikami używanymi do monitoringu warszawskich ulic w celu dbania o bezpieczeństwo.


Ostatni dzwonek dla maturzystów

     26 kwietnia 2013 roku po raz ostatni rozległ się dzwonek w Zespole Szkół dla uczniów trzech klas maturalnych: klasy IV TA i III LO oraz słuchaczy VI semestru Liceum dla Dorosłych.

     Uroczystość składała się z dwóch części: oficjalnej i artystycznej. W pierwszej dokonano przekazania sztandaru szkoły nowemu pocztowi. Następnie wręczono nagrody za szczególne osiągnięcia, w tym najważniejsze - za bardzo dobre wyniki w nauce. Wyróżnionych i zasłużonych było wielu.

     W drugiej części uczniowie klas maturalnych złożyli podziękowania na ręce swych wychowawczyń: p. Agnieszki Bąkowskiej - Krucz, p. Żanecie Sobczak, p. Iwonie Umięckiej za kilkuletnią wspólną podróż. Padło bardzo wiele ciepłych słów oraz życzeń, a w oku zarówno uczniów, jak i nauczycieli pojawiły się łzy smutku i żalu za minionym czasem.

     Przed maturzystami bardzo ważny egzamin, który otworzy im drzwi do lepszej przyszłości, dlatego też życzymy im powodzenia.  


Kadeci z wizytą w Samodzielnych Pododdziałach Prewencji w Płocku

     We wtorek, 14 maja 2013 roku, uczniowie kalsy policyjnej pojechali do Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku w celu zapoznania się z funkcjonowaniem oddziałów prewencji w Polsce. Kadeci najpierw uczestniczyli w krótkim wykładzie zapoznawczym, który miał na celu zaprezentowanie celi oraz misji, jaką sprawują oddziały prewencji.
     Następnie młodzież podziwiała sprzęt, jakim dysponuje Samodzielny Pododdział Prewencji w Płocku oraz brała czynny udział w pokazie musztry.

Obóz wojskowy - Szczecin

       W okresie od 10 do 17 czerwca 2013r. uczniowie naszej szkoły, a dokładniej klasy I LO mieli okazję uczestniczyć w obozie wojskowym, który odbył się w Szczecinie na terenie jednostki wojskowej 5 pułku inżynieryjnego. W obozie uczestniczyli również uczniowie klas mundurowych z Płońska m.in. klasy policyjnej, wojskowej oraz strażackiej. Nic dziwnego, że podczas trwania obozu młodzież z Czerwińska i Płońska bardzo zawzięcie ze sobą rywalizowała. Z Zespołu Szkół z Czerwińska wzięło udział 27 uczniów klasy policyjnej oraz 3 opiekunowie: Katarzyna Urbańska - Cylińska - nauczycielka matematyki, wychowawczyni klasy; Przemysław Pikulski - nauczyciel wychowania fizycznego i Marzena Sady - nauczycielka przedmiotu policyjnego. Szczegółowa relacja i zdjęcia z obozu w zakładce Galeria.

        

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego